zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudoval drama na University of California v Irvine. Další odbornou hereckou průpravu absolvoval ve Film Actors Workshop a v losangeleském improvizačním studiu Groundlings, kde se stal členem souboru Sunday Company. Prosadil se pravidelným účinkováním v populárním TV pořadu Saturday Night Live (1985-90; 2 nominace na cenu Emmy), ve kterém mj. vystupoval jako patologický lhář, věčný otrava nebo mistr herec.

Hrál rovněž v TV seriálech Foley Square (1985-86), A League of Their Own (1993, Velké vítězství) na motivy stejnojmenného filmu a namluvil titulní postavu animovaného seriálu The Critic (Kritik). Jako host účinkoval např. v seriálech The Paper Chase (Papírová honička), Seinfeld, Friends (Přátelé) a byl spoluautorem a koproducentem vlastního TV pořadu The Please Watch the Jon Lovitz Special.

Ve filmu - většinou komediích - vytvářel převážně epizodní úlohy: nabobský a sukničkářský Ron, jehož bratr-vědec (Dan Aykroyd) se zamiluje do atraktivní mimozemské průzkumnice (Kim Basingerová), ve fantastické komedii Krásná mimozemšťanka (r. R. Benjamin); hledač sportovních talentů Ernie, který objeví pro úspěšný tým ženské baseballové ligy dvě sestry z oregonské farmy (Geena Davisová, Lori Pettyová) ve sportovní retrokomedii podle skutečných událostí Velké vítězství (r. P. Marshallová).

Dále si zahrál zlodějíčka Beckera, který se neustále plete do cesty dvojici detektivů (Emilio Estevez a Samuel L. Jackson), v bláznivé parodii na hollywoodské akční thrillery Nabitá zbraň 1 (r. G. Quintano); obtloustlý Andy Kornbluth, jenž jako zhrzený milenec spáchá sebevraždu, v černé komedii Štěstí (r. T. Solondz).

Největší příležitost uplatnit své komické vlohy zatím dostal v crazy komedii Bláznivá škola (r. H. Bochner), kde ztělesnil idealistického pedagoga Richarda Clarka, jemuž se podaří s pomocí krásné ředitelčiny asistentky (Tia Carrereová) přesvědčit své studenty o nutnosti vzdělání.

Mohli by vás také zajímat…