zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jon Stewart, vlastním jnénem Jonathan Stuart Leibowitz, se narodil 28. 11. 1962 v New Yorku,ale vyrůstal v Lawrenceville v New Jersey. Vystudoval chemii a psychologii na univerzite William and Mary ve Virgínii.

Po vystřídaní mnoho zaměstnání se dostal k realizovaní svého snu bavit lidi. Pravidelně vystupovat se mu podařilo v klubu Comedy Cellar, kde se často dostal na řadu až jako poslední a jeho publikum byli většinou jen zaměstnanci klubu. V tuto dobu si změnil jméno na Jon Stewart.

V roce 1989 moderoval program "Divadlo krátkodobé pozornosti, a brzy dostal šanci moderovat na MTV pořad "Co ste si napsali, to uvidíte", který vydržel na obrazovkách jen 13 týdnů. V roce 1994 mu na MTV nabídli vlastní 30- ti minutovou talk show s názvem THE JON STEWART SHOW. I když byla kritiky velmi dobře přijata, show zájem diváků nepřitáhla. Show se vysílala v nočních hodinách a po půl roce byla zrušena.

Po skončení show podepsal smlouvu se společností Miramax na šest filmů. Ve třech si zahrál a ostatní produkoval, a nebo byl alespoň spoluautorem. Ve filmu WISHFUL THINKING (Zbožné přání) si po boku Drew Barrymore zahrál vtipného fotografa. V romantickém filmu PLAYING BY HEART (Podoby lásky) stvárnil architekta Trenta, který sa zamiloval do Meredith v podání Gillian Anderson). Ve stejném roce přijal menší roli učitele v hororu THE FACULTY (Fakulta). V roce 1999 se objevil v komedii BIG DADDY (Velký táta) jako spolubýdlícíi Adama Sandlera. Malou roli moderátora zpráv si v roce 2001 s chutí zahrál ve filmu JAY AND SILENT BOB STRIKE BACK (Jay a Tichý Bob vracejí úder). Trochu větší roli si zahrál ve filmu DEATH TO SMOOCHY (Smoochy), kde se představil v roli výkonného producenta, zapleteného do špinavých obchodů v zákulisí dětských televíznych show. V epizodních rolích se objevill v serilálech THE NANNY (Chůva k pohledání) nebo SPIN CITY (Všichni starostovi muži).

4. 1. 1999 se po odchodu komika Craiga Kilborna stal moderátorem a výkonným producentem THE DAILY SHOW WITH JON STEWART na kabelové stanici Comedy Central, která se s velkým úspěchem vysílá dodnes a zbírá jedno ocenení za druhým. Show dvakrát získala prestížní cenu Peabody Award a sedem cen EMMY. Fake News má v současnosti pro Američany stejnou váhu jako skutečné zprávy. Denní údálosti dokáže vystihnou mnohém lépe a pravději než to dokáží ti nejlepší zpravodajci. Show se stala vemi oblíbenou a respektovanou a denně se v ní objevují ti nejvlivnější politici a největší hvězdy showbiznisu.

V roku 1999 byl právem zařezen mezi "50 nejkrásnějších lidí světa". Nejlepším moderátorem talk show se stal v roce 2001. Časopis Entertainment Weekly ho v roce 2004 vyhlásil "Bavičem roku". A v roce 2005 byl časopisem Time zařezený mezi "100 nejvlivnějších lidí roku"'.

V době, kdy pracoval pro Miramax, napsal knihu povídek Naked Pictures of Famous People. V roce 2004 se jako spoluautor podepsal pod knihu America (The Book): Citizen's Guide to Democracy Inaction, která sa v Americe stala bestsellerem.

Dvakrát moderoval předávání cen Emmy a v tomto roce se mu již podruhé poštěstilo mederovat předávání cen Oscar.

V květnu 2000 se oženil s Tracey McShaneovou. Mají spolu dvě děti Nathana Thomasa a Magie Rose.

Mohli by vás také zajímat…