zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jonathan Gregry Brandis,byl syn Hollyeoodu přesně takový jaký má být.Jeho herecké nadání bylo jedinečné,stejně jako dalších vyjímečných celebrit.

Na obrazovkách se začal objevovat od tří let v nejrůznějších reklamách a televizních spotech. Postupně si zahrál v epizodních rolích široké škály televizních seriálu (PLNÝ DŮM, LA LAW, TO JE VRAŽDA NAPSALA, BÁJEČNÁ LÉTA...), než vešel do širšího povědomí jako čtrnáctiletý Bastion Bax v druhém díle NEKONEČNÉHO PŘÍBĚHU. Krátce na to dostal hlavní dětskou roli Williama "Koktavého Billa" Denbrougha v horroru Stephena Kinga TO. V něm, mimo jiné s mladičkým Sethem Greenem, čelil smrtonostnému klaunu Pennywiseovi v podání Tima Curryho. Následovaly filmy MISTR KICKBOXU, kde se s Chuckem Norrisem učil bojovým uměním, a Disneyovská komedie BERUŠKY, ve které se naopak musel přestrojit za holku a pomoci tak dívčímu fotbalovému klubu.

Všechny dosavadní filmy jej jistě učinily známým, avšak pravou slávu mu přinesl až velkorozpočtový sci-fi seriál z produkce Stevena Spielberga STRÁŽCE MOŘE/PONORKA SEAQUEST. Brandis v něm jako geniální chlapec Lucas Wolenczak v policejní ponorce pod velením Roye Scheidera prozkoumával hlubiny oceánu. Již s odvysíláním první série na stanici NBC zaplnily Jonathanovy fotky místa na obálkách všech dívčích časopisů a visely nad postýlkou snad každé americké školačky. Přestože byl seriál ze strany odborné kritiky jen velmi chladně přijat, těšil se, i Jonathanovým přičiněním, velké divácké popularitě a dočkal se v průběhu tří let dvou dalších sérií. Mezi první a druhou si Jonathan mimochodem zajel do České republiky střihnout roli mladého prince Václava v televizním filmu GOOD KING WENCESLAV.

Po odvysílání třetí a poslední série STRÁŽCE MOŘE již Jonathan nezaznamenal žádný větší úspěch. Objevil se v několika televizních snímcích jako PÁD DO TMY (seznámil se zde se svou pozdější láskou Tatianou Mali) či VOLÁNÍ DIVOČINY: NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, které však prošly víceméně bez povšimnutí. Zkusil si také menší role na velkém plátně: ve westernu Anga Lee JÍZDA S ĎÁBLEM nebo ve Willisově HARTOVĚ VÁLCE.

Údajně z pocitu vlastního neúspěchu v přechodu z dětské hvězdičky na solidního herce spáchal ve svém bytě v Los Angeles sebevraždu oběšením. Nezanechal dopis na rozloučenou a tak jsou pravé příčiny tohoto tragického kroku nejasné. Zemřel ve věku nedožitých dvacetisedmi let. Jeho osud bohužel není v hollywoodu zdaleka první ani poslední.

Mohli by vás také zajímat…