zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jonathan Liebesman se narodil a vyrostl v Johannesburgu v Jižní Africe. Po dokončení střední školy navštěvoval Jihoafrickou školu filmu a dramatu, než se přestěhoval do Spojených států, aby zde studoval na Tisch School of the Arts v rámci Newyorské univerzity.

Liebesman napsal a režíroval úspěšný krátký film Genesis and Catastrophe na motivy povídky Roalda Dahla. Film se promítal na celé řadě festivalů a vzbudil velký rozruch. Jeho prvním celovečerním režijním debutem byl snímek Propad do temnoty. Liebesman byl poté požádán Walterem Parkesem ze společnosti DreamWorks, aby režíroval krátký film Kruhy, který sloužil jako propojení mezi filmy Kruh a Kruh 2. Pro společnost New Line a producenta Michaela Baye režíroval snímek Texaský masakr motorovou pilou: Počátek.

Je také režisérem snímku KR 13. Ve filmu si zahráli Timothy Hutton, Chloe Sevigny, Peter Stormare a Nick Cannon. Produkce snímku se ujaly společnosti Eleven Eleven Films a Management 360. Snímek měl premiéru na festivalu Sundance a později se promítal i na prestižním festivalu v Deauville.

V současné době Liebesman pracuje na pokračování úspěšného snímku Souboj Titánů.

Mohli by vás také zajímat…