zavřít
Upravit životopis

Životopis

Celé jeho jméno zní Jorge Salinas Pérez. U nás je známí hlavně díky telenovelám Osudová Láska a Mariana, královna noci. Na svém kontě má však několik dalších rolí nejen v seriálech, ale i filmových. Výrazně na sebe především upozornil ve vynikajícím filmu Amores Perros, kde ztvárnil postavu Luise. Tento film si vysložil ve světě řadu ocenění a vlnu pochvalné kritiky. Mimo jiné Jorge spolupracoval na muzikálu Solo Para Mujeres. Dalším jeho celovečerním filmem je La Hija del Canibal. Kvůli filmu Sexo, Pudor y Lágrimas musel zhubnout před časem 10kg. Hodiny trávil v tělocvičně, aby dosáhl, čeho je třeba.

Od roku 1995 je ženatý s herečkou Fatimou Boggio. Je ale také otcem. Má dceru s herečkou Adrianou Cataňo, která se jmenuje Gabriela.

Jorge je 184 cm vysoký, má dva bratry a jeho slabostí jsou krásné ženy. Má velmi rád literaturu, čte knihy od autorů jako jsou Gabriel García Marquez, Michael Lendel nebo český spisovatel Milan Kundera. Jeho oblíbené barvy jsou černá a bílá. Je vášnivým fotbalovým fanouškem.

Mohli by vás také zajímat…