zavřít
Upravit životopis

Životopis

Joe McElderry se narodil ve Spojeném Království roku 1991. Joe studuje ''Newcastle College of Music and Performing Arts'' v Newcastlu. Sám žije stále s rodiči v South Shields blízko města Newcastle.
Joe začal zpívat už ve 14 letech.
Hrál roli Dannyho v muzikálu Pomáda. Joe zkoušel svou šanci už v X-Factoru pro rok 2007 ale byl příliš mladý oproti ostatním soutěžícím.

V roce 2009 začala Joeova druhá pouť v X-Factoru. Joe zpíval na castingu v Manchesteru píseň od Luther Vandross's - "Dance With My Father".
Ve druhých ''živých'' kolech zpíval Joe píseň od Whitney Houston's - "Where Do Broken Hearts Go". Simon Cowell si napsal: ''note=perfect''. Ve třetích kolech tzv. ''Big band'' kde zpíval píseň "Don't Stop Believin'", Simon Cowell řekl že mu postup dát musí a Louis Walsh řekl že ho vidí ve finále. Jeho třetí vystoupení se dostalo do Britské hitparády. V dalším kole zpíval "Don't Let The Sun Go Down On Me" a porota o se shodla na tom že to bylo to nejlepsí co kdy slyšeli! V jednom z finálových kol si také Joe zazpíval s Georgem Michaelem song "Don't Stop Believin'". Ve finále kde bojoval s Ollym zpívali oba dva píseň od Miley Cyrus - The Climb a Joe se stal vítězem 6. řady soutěže ''The X-Factor of the United Kingdom''