zavřít
Upravit životopis

Životopis

Josh Lucas je jedním z nejobsazovanějších talentů současného Hollywoodu. Ať už se Lucas objevuje na plátně kin a nebo na divadelních pódiích, v malých rolích nezávislých filmů či v těch hlavních v hollywoodských trhácích, vždy patří k nepřehlédnutelným postavám. Josh Lucas hrál ve filmu Glory Road, kde představuje legendárního trenéra basketbalu Dona Haskinse, který v roce 1966 dopomohl týmu Afroameričanů k vítězství. Film byl uveden do kin v lednu 2006 a Lucasův výkon byl vyzdvihován prakticky v každé recenzi.

V létě 2005 se Lucas objevil na Broadwayi ve hře Tennessee Williamse The Glass Menagerie, kde mu byli partnery Jessica Lange, Christian Slater a Sarah Paulson. Hrál také ústřední roli ve slavné hře Gentleman Caller ve zpracování režiséra Davida Leveauxe. V roce 2005 se objevil ve filmu Stealth: Přísně tajná mise, kde mu byli kolegy Jamie Foxx, Jessica Biel a Sam Shepard. Lucas se take objevil po boku Roberta Redforda, Jennifer Lopez a Morgana Freemana ve filmu Žít po svém. Ten byl uveden do amerických kin v září 2005.

Dvě z jeho následujících rolí odráží šíři jeho talentu – jedná se nezávislý snímek studia Warner Bros. Křižovatka osudu, kde vedle Christophera Walkena hraje jemného otce, který je momentálně sám. V přímém kontrastu je role nebezpečného uprchlého zločince, který terorizuje svou odcizenou rodinu v dramatu Davida Gordona Greena a produkci Terrence Malicka Undertow. Oba dva snímky si získaly příznivý ohlas kritiků. Křižovatka osudu získala hlavní ceny poroty na festivalech v Montrealu a San Diegu.

V roce 2003 se Lucas objevil v kontroverzním filmu Wonderland Masakr, který vypráví příběh okolností, jež vedly k neslavnému masakru v Los Angeles na v červenci 1981, v nichž figuroval bývalý pornoherec John Holmes. Toho ve filmu představuje Val Kilmer. Josh Lucas ve filmu hraje roli Rona Launiuse, šéfa gangu drogových dealerů, který byl brutálně zavražděn. Ve stejném roce se Lucas objevil po boku Erica Bany a Jennifer Connelly v komiksovém dramatu Hulk z produkční dílny Anga Lee.

V létě 2002 hrál Josh Lucas v komerčním hitu režiséra Andy Tennata Holka na roztrhání , kde se objevila i Reese Whitherspoon. V témže roce se objevil i v oscarovém snímku Rona Howarda Čistá duše. Z dalších filmů jmenujme Temné vody, Americké psycho, Session 9, Poseidon a na Oscara nominované Na mě se můžeš spolehnout.

Jeho debutovým filmem byl v roce 1993 snímek Přežít v režii Franka Marshalla. Mimo filmové role se objevuje na prknech Manhattan Theatre Club ve hře Corpus Christi, na prknech Mark Taper Forum ve hře Chrise Shinna What Didn’t Happen a v The Picture of Dorian Grey, který se hraje v Los Angeles Theatre Club. Lucas v současné době žije v New York City.

Mohli by vás také zajímat…