zavřít
Upravit životopis

Životopis

Joshua Jackson strávil velkou část svého ranného dětství v Kalifornii se svou matkou Fionou Jackson. Po návratu zpět do rodného Vancouveru se objevil v reklamě a několika bezvýznamných filmech, čímž odstartoval svou hereckou kariéru. Jeho velký průlom přišel v rodinné komedii Šampióni "The Mighty Ducks" (1992), které má ještě dvě pokračování. Zde si zahrál člena hokejového týmu.

V dobrodružném rodinném filmu "Andre“ (1994) si zahrál Marka Bakera. Film o rodině, která zachránila malého tuleně a vychovala jej jako člena rodiny. Rodinné filmy mu sedli jako ulité, což prokazuje v Tajemství pod vodou "Magic in the Water“ (1995). Kanadsko-americký rodinný film o zaneprázdněném tatínkovi, jezerní příšerce a toxických odpadech.

Malou roličku žáka ve třídě získal v úspěšném hororovém filmu Vřískot 2 "Scream 2" (1997). O rok později získal nejvýznamnější roli v jeho kariéře Paceyse Witterse v televizním seriálu Dawsonův svět "Dawson's Creek". Seriál uspěl nejen mezi televizními diváky, ale také kritikou. Další snímek, kde se objevil byl thriller Temná legenda "Urban Legend". O universitě, kde došlo k několika záhadným úmrtím. V roce 1999 se objevil v roli odbarveného homosexuála v romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions", kde si zahrál s Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe a Reese Witherspoon. Pro svou další roli si vybral trošku jiný žánr v Muppets z vesmíru "Muppets From Space" (1999).

V roce 2000 se Jashua vrátil zpět do rolí teenagera v thrilleru Lebky "The Skulls" a Fáma "Gossip". Ve filmu Dannyho parťáci "Ocean's Eleven" si zahrál ve zhruba pětiminutové scéné po boku Brada Pitta a George Clooney.
Dalsim jeho filmem je Fringe.

Zajímavosti:
V roce 1999 byl časopisem Teen people Magazine zařazen mezi 21 nejnovějších hvězd do 21 let.
sourozenci: sestra Aisleagh a 2 starší bratři Lymon a Jonathan
výška: 188 cm
průměrná váha: 82 Kg

Mohli by vás také zajímat…