zavřít
Upravit životopis

Životopis

Svět černé hudby našel svou bílou královnu. Joss Stone oslovila obrovské množství posluchačů debutovým albem "The Soul Sessions" nahraným živě s ansámblem kdysi slavných miamských muzikantů. V době, kdy jednotlivé projekty vznikají celé měsíce pod drobnohledem marketingových pracovníků firem, jev takřka neuvěřitelný.

Joss Stone nadchla osobitým výrazem, unikátním hlasem i lehkostí svého projevu. Více než milion prodaných kusů z ní činí jednu z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti. Zatímco debut byl rychle posbíranou kolekcí soulových standardů, na druhém album Mind, Body & Soul zpěvačka nabízí vlastní písně.

Joscelyn Eve Stoker se narodila 11. dubna 1987 v jihoanglickém Doveru. Změnila si jméno, aby si uchovala soukromí. V roce 1999 se dívala na telentovou soutěž BBC Junior Star for a Night, přihlásila se a vyhrála. Ve finále zazpívala hit Donny Summer On The Radio a Natural Woman od Arethy Franklin, kterou obdivuje. Její demo nahrávky se dostaly k producentovi Stevu Greenbergovi, ten najal soulovou hvězdu Betty Wright a Joss podepsala ve čtrnácti letech nahrávací smlouvu s americkým labelem S-Curve. A ve studiu na Floridě natočili její debut The Soul Session, který měl nebývalý úspěch. Album soulových coverů, kterého se prodalo více než dva miliony.

Zpočátu jí manažerku dělala její matka ale poté co Joss nabídl spolupráci Lenny Kravitz, přenechala úkol profesionálům. Teď jenom dohlíží na finance, kterých se Joss do plnoletosti do 21 let nesmí dotknout. Druhé album Mind, Body & Soul na kterém má i svůj autorský podíl, vyšlo necelý rok po prvním, a dostalo se na vrchol britského žebříčku. Bylo ji sedmnáct, tím se stala nejmladší vítězkou britské hitparády, čímž předstihla Avril Lavigne, která byla o měsíc starší. Od začátku se dočkala srovnání s Janis Joplin, Gladys Knight, Dusty Springfield nebo s Arethou Franklin.

Jako herečka se objevila ve filmu Goal!!! a vedlejší roli má i ve filmu Eragon. Spolupráci ji nabízel i Steven Spielberg.

Své třetí album vydává 6. března 2007. Obsahuje i duet s Lauryn Hill.

Osobní
Jméno: Joscelyn Eve Stoker
Umělecké jméno: Joss Stone
Bydliště: Ashill, Anglie
Výška: cca 177 cm
Barva vlasů: Blond
Barva očí: Hnědá

Rodina
Matka: Wendy Stoker
Otec: Richard Stoker
Sourozenci: Daniel, Lucy, Harry

Oblíbené
Barva: Fialová
Slovo: "Hiya!"
Umělci: India Arie, Lauryn Hill a Aretha Franklin
Píseň: 'God Only Knows' od The Beach Boys
Album: Aretha Franklin's 'Greatest Hits'
Pití: Ananasový džus
Kniha: 'Wonderland Avenue', Danny Sugerman
Město: Londýn
Auto: Lexus Convertible

Mohli by vás také zajímat…