zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jovanka se narodila 15. srpna 1978 v Praze.

Taneční kariéru pozvolna odstartovala již ve svých čtyřech letech, kdy se pod vedením paní Bosákové vrcholově věnovala sportovní gymnastice. Tu ukončila v roce 1989 nástupem na Státní taneční konzervatoř v Praze, kde osm let studovala jako hlavní obor klasický tanec. Studium ukončila v roce 1997 maturitou a absolutoriem.

Poté tančila v mnoha muzikálech a operetách. V Hudebním divadle Karlín to byly například My Fair Lady, Klec bláznů, Někdo to rád horké, West side story a Řek Zorba. Vystupovala v Divadle na Vinohradech ve hře Hostina u Petronia, Talisman a v Národním divadle ve hře Obsluhoval jsem anglického krále.

V roce 2001 zkusila své štěstí a přihlásila se na konkurz muzikálu Kleopatra, kde uspěla a tím odstartovala svou taneční kariéru na prknech divadla Broadway. Ke konci tohoto muzikálu nazkoušela a zhostila se role hada/ptáka, v které pokračuje i v současné době v obnovené verzi. Následovali Svobodovi upíři v čele se známým Draculou. Dále pak návrat na pražskou Broadway v muzikálové verzi Renčových Rebelů, na které ve společnosti udatných pánů mušketýrů navázala na muzikál Tři mušketýři.

V muzikálu Golem si vyzkoušela roli Elišky, němé dívky, díky které se učila pár vět ve znakové řeči a velice ji tato role sedla. A jak Jovanka hodnotí tuto roli? „Eliška je, nebo byla krásná role a jiná pro mě v tom, že jsem musela hlavně hrát, než tančit, němá, bláznivá holka s panenkou v ruce, která procházela dějem, pomáhala a prožívala jak veselé tak dramatické situace děje, něco co jsem nikdy předtím nehrála, moc mě ta role bavila.“

Jako Lejla Ajša bojovala o svou přízeň perského sultána s Angelikou ve stejnojmenném muzikálu Michala Davida, který měl svou premiéru 6. března 2007. Těsně před derniérou tohoto muzikálu se Jovanka objevila v obnovených Třech mušketýrech. V roce 2009 jste mohli Jovanku vidět v obnoveném představení Dracula v roli krvinky a v novém muzikálu Mona Lisa.

V únoru, roku 2010, tančila v obnovené verzi muzikálu Angelika. Od 25. února učinkuje v novém muzikálu Baron Prášil a dále v obnovené verzi muzikálu Kleopatra.