zavřít
Upravit životopis

Životopis

Judd Apatow debutoval jako režisér celovečerního filmu v létě 2005 hitem 40 let panic, ve kterém ztvárnil hlavní roli Steve Carell. Na tento úspěch navázal režií komedie Zbouchnutá, ke které napsal i scénář a produkoval ji. Film vydělal přes 140 milionů dolarů. Pro Columbia Pictures v současné době chystá několik filmů, mimo jiné Walk Hard: The Dewey Cox Story, který napsal společně s režisérem Jakem Kasdanem a produkuje ho, Pineapple Express, který produkuje a pro který scénář napsali Seth Rogen a Evan Goldberg, Step Brothers, film v hlavních rolích s Willem Ferrellem a Johnem C. Reillym, kde se opět ujal role producenta, a konečně You Don't Mess With the Zohan, pro který píše scénář společně s Adamem Sandlerem a Robertem Smigelem. Taktéž produkuje filmy Drillbit Taylor a Forgetting Sarah, jejiž premiéry se dočkáme na jaře 2008.

Judd Apatow také produkoval loňský hit Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec s Willem Ferrellem v hlavní roli, a byl vedoucím výroby nezávislého filmu The TV Set, který nabízel zábavný pohled do zákulisí televizního průmyslu a ve kterém hráli David Duchovny a Sigourney Weaver. Předtím produkoval úspěšnou komedii Zprávař: Příběh Roba Burgundyho, ve které hrál také Ferrell, a spolu s ním Christina Applegate a Paul Rudd.

Ve známost patrně vstoupil především jako producent a scénárista jedněch z nejlepších televizních seriálů posledních let. Pracoval jako vedoucí výroby na kritikou oceňovaném seriálu Machři a šprti, který měl premiéru v sezóně 1999-2000. Napsal a režíroval i několik jeho epizod. Ačkoliv se tento seriál už nevysílá, stále má velké množství fanoušků a nedávno vyšel na DVD. Byl také autorem a vedoucím výroby seriálu Kolej, základ života, který časopis Time zařadil do žebříčku deseti nejlepších seriálů roku 2001.

V minulosti byl autorem scénářů k vystoupením komiků jako Roseanne nebo Jim Carrey.

Mohli by vás také zajímat…