zavřít
Upravit životopis

Životopis

Julian Fernando Casablancas je zpěvák a skladatel hudební skupiny The Strokes. Julian Casablancas je synem Johna Casablancase Američana španělského původu, zakladatele a ředitele agentury Elite Model Management a Jeanette Christiansen, která byla vítězkou Miss Dánska v roce 1965.

Julianovi rodiče se rozvedli, když byl ještě malý a žil se svou matkou a Samem Adoguei, který ho učil o umění a pracovní etice.

Prvním členem kapely, kterého Casablancas znal byl Nikolai Fraiture, který s ním dva roky chodil do stejné mateřské školky. Když bylo Julianovi 14, byl chycen jak pije před školou a následkem toho donucen navštěvovat nápravný program nazývaný Phoenix House dvakrát týdně. Brzy nato, jej jeho otec poslal do institutu Le Rosey, internátní školy ve Švýcarsku. Zde se setkal s Albertem Hammondem, Jr. Ačkoli ti dva v té době nebyli ještě přátelé, později se stali jak spolučleny kapely, tak i spolubydlícími.

Když se Julian vrátil do New Yorku, po šesti měsících v Le Rosey, pokračoval ve svém vzdělávání na Dwight School na Manhattnu, kde potkal Fabrizia Morettiho a Nicka Valensiho, kteří se později stali členy kapely. Julian později navštěvoval Five Towns College na Long Island po dobu jednoho roku a obdržel stipendium, poté co napsal classical composition. Předtím než začal hrát profesionálně, pracoval jako barman.

Julian je nadšeným baseballovým fanouškem,zvláště New York Mets. Také má rád americký fotbalový tým New York Jets.

Julian Casablancas se 5. února 2005 oženil s Juliet Joslin.

Mohli by vás také zajímat…