Mladý herec Julian Dennison se narodil 26. října 2002 na Novém Zélandu. Narodil se jako starší z dvojčat. Jeho dvojče se jmenuje Christian. Brátři mají ještě dva sarší sourozence. Navštěvoval základní školu Naenae. Již na této základní škole se...

Životopis

Mladý herec Julian Dennison se narodil 26. října 2002 na Novém Zélandu. Narodil se jako starší z dvojčat. Jeho dvojče se jmenuje Christian. Brátři mají ještě dva sarší sourozence. Navštěvoval základní školu Naenae. Již na této základní škole se zúčastil konkurzu na film Shopping (rež. Mark Albiston, Louis Sutherland, 2013). Roli v tomto dramatu nakonec získal. Následně byl obsazen do rodinného dramatu Papírové vlaštovky (rež. Robert Connolly), kde si zahrál s hvězdnou Avataru, Sam Worthingtonem. Hlavní roli získal v roce 2016 v dobrodružné komedii o těžce zvládatelném teenagerovi, vyrůstajícím v náhradní péči nazvané Hon na pačlověky (rež. Taika Waititi). Ve stejném roce si střihl také roli v romantickém dramatu Láska a cestování časem (rež. Hayden J. Weal).

Vzestupující Julian Dennison získal v roce 2018 také roli superhrdiny Firefist (Rusty Collins) v marvelovce Deadpool 2 (rež. David Leitch).

Roku 2020 by se měl objevit v sci-fi thrilleru Godzilla vs. Kong (rež. Adam Wingard).