zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou hudebníka a někdejší zpěvačky a modelky. Po několika letech dramatických studií v Ohiu přišla do New Yorku, kde pokračovala v hereckém vzdělávání u Williama Hickeye a na známé škole Juilliard School. Krátce pracovala jako modelka pro Eileen Fordovou. Jako herečka začínala v divadelní skupině The Production Company, kterou v newyorské čtvrti Greenwich Village vedl její starší bratr Michael.

Ve filmu se uplatnila především v komediálních postavách, jejichž projev byl mírně vulgární a naivní: Elaine Dickinsonová, která pomáhá svému příteli (Robert Hays) zachránit neovladatelné letadlo, v parodii na katastrofické filmy Připoutejte se, prosím! (r. J. Abrahams, D. Zucker a J. Zucker]; zdravotní sestřička Dulcy, v jejímž milostném objetí zemře stárnoucí vědec a profesor filosofie (José Ferrer) při vídendovém setkání šesti přátel na venkově, v romantické komedii Sexuální komedie noci svatojánské (r. W. Allen).

Dále jako Linda Howardová, manželka úspěšného reklamního experta (Albert Brooks), s nímž se pokouší opustit stereotypní život, v hořké komedii Ztraceni v Americe (r. A. Brooks); citově nevyrovnaná Newyorčanka Prudence, která se svým přítelem (Jeff Goldblum) hledá pomoc u psychiatra (Tom Conti), v přepisu divadelní komedie Christophera Duranga Toho doktora chci za ženu (r. R. Altman).

Mohli by vás také zajímat…