zavřít
Upravit životopis

Životopis

Slavný španělský zpěvák středního proudu, narozený v Madridu (1943). Původně plánoval fotbalovou kariéru (chytal v klubu Real Madrid), v r. 1968 ukončil studium práv na univerzitě v Cambridge a muzice se začal věnovat až v nemocnici, kde pobýval po autonehodě. Původně skládal s kytarou.

S vlastní písní La Vida Sigue Igual vyhrál v r. 1968 písňový festival v Benidormu a o dva roky později reprezentoval svoji zemi na festivalu Midem v Cannes i na Grand Prix Eurovize. Brzy se dostavil velký mezinárodní hit v podobě písně Gwendoline a už od počátku 70. let se stává Iglesias idolem nejen v Evropě, ale především v latinskoamerických zemích. Následují další hity, např. Manuela (1975), Hey (1979), Begin The Beguine (1981, první velký úspěch v Anglii).

Světový ohlas a náklady desek je ještě zvýšily po r. 1978, kdy zpěvák podepsal smlouvu s CBS. V 80. letech uspěl i několika zajímavými duety: To All The Girls I´ve Loved Before (s Willie Nelsonem, 1984), All Of You (s Dianou Ross, 1984), My Love (se Stevie Wonderem, 1988). V 90. letech se opět soustřeďuje na španělsky hovořící posluchače.

Jeden z nejprodávanějších zpěváků všech dob Julio Iglesias, jenž celosvětově prodal více jak 200 miliónů svých alb vydal v roce 2004 album Divorcio. Je to opět romantická kolekce skladeb zabývajících se tentokrát zlomeným srdcem, které každému zůstane po rozchodu s milovanou osobou, ale také nadějí na znovunalezení toho pravého citu a vášně. V červnu 2012 poprvé zpívá v Praze.

Má 2 syny zpěváky : Enrique Iglesias a Julio Iglesias Jr.

Mohli by vás také zajímat…