zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jürgen Klinsmann je německý fotbalový trenér a bývalý fotbalista (vyhraní světového poháru v roce 1990). On hrál jako útočník a jeho světlé vlasy a schopnost vyhodnocování vynesla jemu přezdívku "Golden bombardér". Klinsmannova rodina provozuje pekárnu v Stuttgart předměstí Botnang. Klinsmann je ve skutečnosti vyučený pekař. Je ženatý s Číňanko-Američankou Debbie Chinová, bývalou modelkou. Klinsmann současně bydlí v Huntington pláži, Kalifornii s jeho ženou a 2 dětmi.

KARIÉRA
K fotbalu se dostal poprvé v osmi letech. V mládí hrál na každé pozici, včetně brankáře. Na profesionální kariéru se dal v sedmnácti u Stuttgarter kopavých koní. tenkrát to byl klub druhé divize. V roce 1984 se přidal k více prestižnímu Stuttgart klubu VfB Stuttgart, trvalka člen první divize.

Vedle toho, že hrál v Německu u týmů VfB Stuttgart a Bayern Mnichov, Klinsmann hrál v mnohých zemích po celé Evropě - hrál francouzskou "Ligue 1", Internazionale a Sampdoria v Itálii, a dvakrát u Tottenham Hotspur v Anglii. BKlinsmann se rozhodl odejít z hraní profesionálního fotbalu v létě 1998 po Světovém poháru.
Klinsmann se vrátil na scénu jako hráč v roce 2003 pro oranžovou krajskou Blue hvězdu v americkém prvním rozvojovém spolku. 39 letý byl schopný zaznamenat pět cílů v osmi vnějších okolnostech, pomáhat jeho týmu dosáhnout playoffs.

MEZINÁRODNÍ KARIÉRA
Klinsmann měl plodnou mezinárodní kariéru, vidět jeho první německou povinnost v roce 1987 a nakonec posbíral 108 velkých písmen spolu s 47 mezinárodními cíli. 1988 se účastnil letních olympijských her , vyhrál bronzová medaili; 1988, 1992 a 1996 evropské mistrovství, dosáhl finále v roce 1992 a vítězství v roce 1996. Hrál důležitou roli pro Němce na světě na mistrovství světa 1990 (ve kterém on dal 3 branky), 1994 (5 cílů), a 1998 (3 cíle), vyhrál světový pohár v roce 1990. On byl první a jediný hráč který někdy dosáhl skóre u nejméně 3 cílů v každém ze 3 světových pohárů. Z národního mužstva odešel po 1998 světovém poháru.

TRÉNINK
V březnu 2004 byl jmenován k FIFA 100, Pelé seznam 125 největších žijících hráčů oznámených jako díl FIFA oslavy století.

V 26 červenci 2004 se vrátil k Německu jako nový trenér reprezentačního družstva, následník bývalé teammate Rudi Völler. Klinsmann se pustil do agresivního programu předělat vedení týmu. Dále vytvořil mládežnické hnutí vdechnout život do skupiny stárnutí na patách katastrofálního představení u Euro 2004. Jeho konečný cíl současný postoj je 2006 mistrovství světa podrží v Německu a on připravil jeho tým. Nicméně, Klinsmann nedávno přitahoval kritiku od německých fanoušků a mediální sledování špatných výsledků, takový jak nedávný 4-1 ztráta pro Itálii. Zvláštní záležitost, která byla předmětem kritiky, je Klinsmann dojíždějíci do Německa ze Spojených států, který byl terč kampaně "Bild" tabloid. Jeho převážně urážející taktiky dráždily některé, kdo si stěžovat, že ignoruje obranný fotbal; oznámil seznam naplněný mladými hráči pro 2006 světový pohár, rozhodnul se si vybrat skupinu podle výkonu, ne podle pověsti.

Během 2005 poháru konfederací pravidelně otočil jeho brankáře bez ohledu na jejich výkony, který kreslil zlobu Bayern Mnichov Olivera Kahna. On je také v sporu s velmi respektovaným veteránem německým trenérem (a kolegou FIFA 100 člena) Franz Beckenbauerem, s kterým se dohadoval kvůli volbě brankáře prvního týmu. 7. dubna 2006 se Klinsmann nakonec rozhodl odsoudit Kahna k lavičce a Jens Lehmann je určen jako jeho brankář první volby. Tento výběr sledoval Lehmanovy neuvěřitelné výkony v 2006 lize mistrů ve kterém jeho Arsenal odstoupil v finále proti Barceloně.

Mohli by vás také zajímat…