Zpěvák Justin Bieber se narodil 1. března roku 1994 v kanadském městě London ve státě Ontario. Jeho otec je hudebník Jeremy Bieber. Jeho matka Pattie Mallette je kanadská spisovatelka a filmová producentka. Právě maminka mu nejvíce pomohla v...

Životopis

Zpěvák Justin Bieber se narodil 1. března roku 1994 v kanadském městě London ve státě Ontario. Jeho otec je hudebník Jeremy Bieber. Jeho matka Pattie Mallette je kanadská spisovatelka a filmová producentka. Právě maminka mu nejvíce pomohla v začátcích jeho pěvecké kariéry. Justinovi rodiče spolu nežijí a dokonce spolu nebyli nikdy manželé. Z otcovi strany má Justin sourozence Jaznyma Biebera, který se narodil v roce 2009 a Jaxona Biebera, narozeného o rok později.

V roce 2007, kdy mu bylo pouhých 12 let, se zúčastnil pěvecké soutěže, která se konala ve Stratfordu. Zazpíval zde píseň So Sick od zpěváka Ne-Yo (Shaffer Chimere Smith), za což získal krásné druhé místo. Kromě zpěvu, se Justin věnuje hře na širokou škálu hudebních nástrojů, jako je kytara, klavír, trubka a bicí. Justin je jedním z prvních umělců, kterého na výslunní “katapultoval” největší internetový videoserver Youtube, na který začala jeho máma nahrávat videa, na kterých Bieber zpíval hity od takových velikánů, jakými jsou Michael Jackson, Stevie Wonder, Chris Brown a mnoho dalších. Původně chtěla Pattie ukázat talent svého syna pouze rodině a svým známým, osud tomu ovšem chtěl jinak a tak netrvalo dlouho a Pattie kontaktoval uznávaný manažer talentů Scooter Braun, bývalý marketingový manažer So So Def Recordings, který byl videi, která viděl doslova ohromen. Přitom původně na jedno z nich klikl na svém počítači čirou náhodou. Lovec talentů Scooter Braun, objevil mimo jiné, také jihokorejského rappera a tanečníka PSY (Park Jae-sang) či krásnou zpěvačku a herečku Arianu Grande.

Studium
Justin Bieber navštěvoval Stratfordskou školu Jeanne Sauvé Catholic School, na které studium probíhalo ve francouzštině. Během dospívání se učil hrát na piáno, bicí, kytaru a trumpetu. V roce 2012 absolvoval školu St. Michael Catholic Secondary School. Zpěvák je silně věřící.

Skandály
Justin Bieber za sebou má kromě velkých úspěchů, také spoustu kriminálních deliktů a skandálů. V roce 2012 byl obviněn z bezohledné jízdy. O rok později jej v Brazílii obvinili z vandalismu. Na začátku roku 2014 nepotěšil jednoho ze svých sousedů, když házel vajíčka na jeho dům. Za tento incident dostal kromě dvouletého podmíněného trestu také povinnost absolvovat kurzy zvládání hněvu a několik hodin veřejně prospěšných prací. Mimo to sousedovi musel zaplatit odškodnění v přepočtu více jak 1,5 milionu korun. Po tomto incidentu navíc policie prohledala Bieberův dům, kde našla kokain, za jehož držení byl následně obviněn rapper Lil Za. Za nedlouho se raději přestěhoval do Beverly Hills v Kalifornii.

Pouze o 14 dní později byl Bieber zatčen v Miami Beach na Floridě společně s kamarádem, zpěvákem Khalilem Amirem Sharieffem. Společně zablokovali jednu ze silnic v Miami a uspořádali si tady soukromé závody. Justin pod vlivem alkoholu, marihuany a léků řídil pronajaté žluté lamborghini. Khalil Sharieff se zase proháněl v červeném ferrari. Navíc neměl platný řidičský průkaz. Vězení opět unikl díky kauci.

Za nedlouho po zmíněném incidentu, skončil opět na policii, tentokráte byl obviněn z napadení řidiče luxusní limuzíny v kanadském Torontu.

Po těchto incidentech došla američanům trpělivost a požádali Bílý dům o vyhoštění Biebera z USA. Dokument podepsalo celkem 270 000 osob. Naproti tomu vznikly také petice, na které se podepsali lidé, kteří s vyhoštěním nesouhlasili. Mimo jiné se za něj postavila také tehdejší první dáma USA Michelle Obamová. K vyhoštění nakonec, na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu, nedošlo.

V roce 2015 se Justin Bieber rozhodl od základu proměnit, protože už měl dost negativní popularity způsobené jeho neustálými konflikty se zákonem. Při této příležitosti nahrál na internet poselství pro miliony fanoušků a fanynek, ve kterém sliboval, že se změní. Poselství tehdy za pouhý 1 den shlédlo více jak 4 milióny lidí.

V červenci roku 2017 zakázala Čína koncert Justinu Bieberovi v jejich zemi, kvůli jeho špatnému a nevhodnému chování.

Kromě zmíněných incidentů má za sebou menší delikty, jako sprejování, napadení a plivání po fanoušcích, taktéž napadení fotografa, rasistické narážky a další.

Vztahy:
Jednou z prvních lásek mladého zpěváka byla neméně úspěšná herečka a zpěvačka Selena Gomez. Pár se dal dohromady v listopadu roku 2010. Na veřejnosti se spolu poprvé objevili v únoru 2011. Pár se rozešel asi po 2 letech, údajně kvůli velké časové vytíženosti obou celebrit. Přestože tento rozchod udělal radost milionům fanynek po celém světě, Justin jej nesl velmi těžce. Následovalo velké množství vztahů a úletů s modelkami, herečkami a zpěvačkami.

Na přelomu let 2015 a 2016 krátce chodil s modelkou Hailey Baldwin. Nejspíše mu dost učarovala, protože to s ní dal dohromady znovu v květnu 2018 a Hailey se nakonec stala paní Bieberovou. Své ano si dvojice řekla 3. října 2018, oficiální ceremoniál se však uskutečnil až 30. září 2019 v Blufftonu v Jižní Karolíně.

Zajímavosti:
V únoru 2011 Justin změnil svůj účes a následně na eBay prodal pramínek svých vlasů za, v přepočtu, více jak 1 milion korun.

Od března 2011 jej můžeme vídat každý den v muzeu voskových figurín v New Yorku, Amstrdamu a Londýně. Při odhalování Justinových soch stály fanynky dlouhé fronty. Každá si chtěla sáhnout na svůj idol.

Justin je nejprodávanější kanadský umělec a jeden z nejprodávanějších hudebních umělců na světě.

V Guinnessově knize rekordů 2017, jen můžete nalézt rovnou osmkrát.

Momentálně žije v ráji filmových fanoušků, v americké Hollywoodu.

Jako správný kanadský rodák se v mládí věnoval hokeji. Hokej hraje velmi dobře i v současnosti. Je členem Gretzky týmu celebrit.

Začátky, aneb budoucí idol dívek po celém světě zahajuje svojí kariéru:
Začátek kariéry odstartovala schůzka maminky Justina Pattie Mallette se Scooterem Braunem, který jej viděl na YouTube. Pattie souhlasila, že pojede se synem do Atlanty a tím nastartovala jeho úspěšnou kariéru. Následovalo několik dalších úspěchů na internetu a příprava prvních demo nahrávek. Již po týdnu, si zazpíval se zpěvákem a skladatelem Usherem (Usher Raymond). Poté podepsal Justin smlouvu se společností Raymond Braun Media Group (RBMG), kterou vlastní Scooter Braun společně s Usherem. Zájem o spolupráci s Bieberem měl také zpěvák Justin Timberlake.

Usher při hledání vydavatelství pro Justina oslovil manažera Chrise Hickse, který mu domluvil schůzku s hudebním producentem L.A.Reidem z hudebního vydavatelství The Island Def Jam Music Group . V říjnu 2008 podepsali smlouvu s Island Record. Toho roku se stává Scooter Braun manažerem Justina Biebera.

2009-2010 (První písně, první album a první velké úspěchy)
Během nahrávání svého prvního alba spatřil, v druhé polovině roku 2009, světlo světa také první singl, nazvaný “One Time”, který se ihned začal hrát v rádiu. Píseň slavila úspěch a skončila na 12. místě v Canadian Hot hned v prvním týdnu. Následovalo 17. místo v nejprestižnějším žebříčku prodejnosti singlů v USA Billboard Hot 100. Do konce roku 2009 pak singl dosahuje úspěchů na celém světě. Získává platinové desky v Kanadě a USA a zlaté desky v Austrálii a na Novém Zélandu.

17. Listopadu 2009 vydává Justin první album s názvem “My World”. Po tomto albu vznikají další úspěšné singly “One Less Lonely Girl”, “Love Me” a “Favorite Girl”. Album “My World” bylo oceněno platinovou deskou v USA a dvojitou platinovou deskou ve Velké Británii a v rodné Kanadě. U příležitosti vydání desky má několik živých vystoupení v nejrůznějších pořadech jako např. Good Morning America, The Wendy Williams Show, Lopez Tonight a další. Na konci roku 2009 si také zahrál v jedné epizodě amerického sitcomu True Jackson, VP.

20. prosince 2009 zazpíval Justin na prestižní americké akci Christmas in Washington pro tehdejšího amerického prezidenta Baracka Obamu a jeho ženu, Michelle Obamovou. Vše vysílala televize TNT. Zpíval píseň “Someday at Christmas” od zpěváka Stevieho Wondera. 31. prosince 2009 byl jedním z účinkujících v Dick Clark's New Year's Rockin' Eve with Ryan Seacrest.

2010 - 2011 (První turné, film a další písně)
31. Ledna 2010 se stal jedním z moderátorů prestižních cen Grammy. Zde také zazpíval upravenou píseň “We Are The World” od Michaela Jacksona.

V lednu 2010 vydává Bieber hlavní píseň z druhé části alba “My World 2.0” nazvanou “Baby”. V USA se dostala na pátou příčku hitparády. Hlavní úspěch této písně nastal 15. července 2010, kdy se videoklip k písni “Baby” stal nejsledovanějšim videem v historii YouTube. Úspěšné byly také 2 další písně “U Smile” a “Bever Let You Go”. Menší úspěch slavila píseň “Somebody to Love”, na kterou byl následně vytvořen remix se zpěvákem Userem, který byl již úspěšnější. V hitparádě dvou set nejprodávanějších desek v USA, Billboard 200, se album dostalo na první příčku. Během prvního týdne se prodalo 283 tisíc kusů. Justin Bieber se tak stal nejmladším zpěvákem, který tuto hitparádu, od srpna 1963, ovládl. Tehdy se na první místo dostal Stevie Wonder, kterému bylo pouhých 13 let. Album “My World 2.0” slavilo obrovské úspěchy po celém světě a Bieber se stále častěji objevoval v prestižních televizních pořadech.

Následně spolupracoval se zpěvákem Seanem Kingstonem na písni “Eenie Meenie”, kterou můžete slyšet nejen na albu “My World 2.0” ale také na Kingstonově třetím albu “Back 2 Life”. Píseň se opět dostala do top 10 v Austrálii a Velké Británii.

10. května 2010 byl hostem v noční komediální šhow Saturday Night Live. 4. července 2010 ho čekalo vystoupení v New Yorku.

První turné Justina Biebera s názvem “My World Tour” odstartovalo 23. června 2010 v americkém státě Connecticut a skončilo 23. prosince v Atlantě. Čítalo celkem 86 koncertů z nichž každý měl celé 4 hodiny, což bylo pro takového mladíka velmi náročné. To ho ale neodradilo a další část turné odstartovala 4. března 2011 v Birminghamu a skončila 19. května 2011 v Tokyu. Během této části koncertoval v Evropě, Austrálii, Asii, Izraeli. Další fanoušci, tentokráte ze Střední a Jižní Ameriky, se mohli těšit na další pokračování úspěšného turné od 30. září až do 19. října 2011, které čítalo celkem 130 koncertů. Protože byl Justin již o něco starší, začal jeho hlas puberťácky mutovat a tak jej čekal náročný hlasový trénink. Přes veškerou snahu musel Justin snížit při živých vystoupeních u některých písní tóninu. V létě 2010 začal také s přípravou druhého alba v New Yorku.

Justin se také objevuje ve dvou epizodách amerického kriminálního seriálu C.S.I.: Kriminálka Las Vegas, kde hraje postavu Jason McCann. První z epizod, ve které jej můžete vidět je 1. díl z 11. série a nazývá se Šokové vlny (Shock Waves) a druhou je epizoda Po čem kdo touží (Targets of Obsession), která je taktéž z 11 série seriálu, tentokráte díl číslo 15.

V listopadu 2010 vydává Justin nové album s názvem My Worlds Acoustic. Jedná se o akustické verze písní z alba My World a My World 2.0. Obsahuje pouze 1 novou píseň s názvem “Pray”.

Ke konci roku 2010 zpíval na MTV Video Music Award, kde ukázal, že umí hrát také velice dobře na bicí. Následně vystoupil v Londýne v soutěži X Factor, kde si vysloužil obrovský potlesk ve stoje. Porotci soutěže tehdy byli Simon Cowell, Louis Walsh, Dannii Minogue a Cheryl Cole. V prosinci získal dvě nominace na cenu Grammy.

V tomto velmi těžkém a plodném roce jej čekal ještě jeden náročný, ne-li nejnáročnější projekt dosavadní kariéry a tím je film s názvem Justin Bieber: Never Say Never, který mapuje dosavadní kariéru zpěváka. Děj filmu začíná v malém městečku v Ontáriu a ukazuje vzestup původně neznámého zpěváka, který se stal globálním fenoménem a vrcholí vyprodanou show v Madison Square Garden. Film předčil očekávání a vydělal desítky miliónu amerických dolarů. V USA se stal nejúspěšnějším koncertním filmem a překonal i film Michael Jackson: This Is It. Celý film doprovází druhé remixové album Never Say Never - The Remixes, které obsahuje písně z prvního alba a zazpívali si na něm takové hvězdy, jako Miley Cyrus, Kanye West a Chris Brown. Album bylo tak úspěšné, že se opět probojovalo na první příčku v Billboard 200, stejně jako album My World 2.0.

1. Listopadu 2011 vydává Bieber první vánoční, v pořadí druhé studiové album s názvem Under The Mistletoe, na kterém spolupracuje s Mariahem Careye a Userem. Alba se během prvního týdne prodalo neuvěřitelných 210 000 kusů a opět obsadilo první místo v žebříčku Billboard 200. Historicky se stalo prvním albem s vánoční tématikou, které se se dostalo na první místo. Justin se tak stal prvním zpěvákem do 18. let, jehož alba 3x zvítězila v Billboard 200.

Roku 2011 také vydává knihu s názvem My Story: First Step 2 Forever (Můj příběh: První krok k nesmrtelnosti), která vychází v České republice následující rok.

2012 - 2014 (alba Believe, Journals a další projekty)
Hned začátkem roku 2012 začíná nahrávání třetího studiového alba nazvaného “Believe”. Prvním singlem z alba je píseň “BoyFriend”, která vyšla 26. března 2012. Celé album vyšlo 19. června 2012 a Justin se v něm odklání od žánru teen popu k žánru dance-pop a deska se opět dostává na první příčku v Billboard 200, což už začíná být tradicí.

Následuje roční světové turné s názvem Believe Tour, které začalo v září 2012 v Arizoně. Turné zahrnovalo celkem 162 koncertů po celém světě. Většina amerických koncertů byla vyprodána během 1. hodiny a lístky na koncert v Madison Square Garden dokonce zmizely za pouhých 22 vteřin. Dne 7. března 2013 se konal koncert v O2 Aréně v Londýně. Během koncertu zpěvák kolabuje a je převezen do nemocnice. Následující koncert v Lisabonu ruší, kvůli zdravotnímu stavu. Další koncerty již probíhají podle původního plánu.

V srpnu 2013 Justin remixuje píseň “Slave To The Rhythm” od Michaela Jacksona a následně, společně s Miley Cyrus, remixují píseň “Twerk” od rappera Lil Twista. Obě dvě písně byly ukradeny a zveřejněny na internetu ještě před jejich oficiálním vydáním.

Na vánoce roku 2013 vychází další film s názvem Justin Bieber's Believe, který je pokračování filmu Justin Bieber: Never Say Never a sleduje Justinovu cílevědomou cestu od neznámého chlapce, který snil o hudební kariéře až po zrození jednoho z největších fenoménů současnosti. Na podporu nového filmu vydává Justin každé pondělí, počínaje 3. říjnem, jednu novou píseň po dobu 10 týdnů. Všech 10 písní je spolu s dalšími pěti na druhém kompilačním albu Journals.

V dubnu 2014 ukončilo svojí činnost vydavatelství The Island Def Jam Music Group a Justin byl přesunut do nového vydavatelství Def Jam Recordings, což vedlo k ukončení smlouvy s Island Records.

2015 - 2017 (úspěch alba Purpose a zrušené turné)
28. srpna 2015 vydává singl nazvaný “What Do You Mean?” ze čtvrtého studiového alba Purpose. Tato píseň která spojuje teen pop, elektrickou taneční hudbu a akustický R&B, získala první místo v nejprestižnějším žebříčku prodejnosti singlů v USA, Billboard Hot 100. Za 30,7 miliónů přehrání na streamovací službě Spotify během týdne, se také s touto skladbou zapsal do Guinessovy knihy rekordů. V říjnu 2015 druhý singl z alba s názvem “Soory”. V Billboard Hot 100 se singl držel 8 týdnů na druhém místě. 9 týden se mu podařilo zvítězit. Následoval třetí singl “Love Yourself”, který se opět usadil na prvním místě a Justin se tak stal prvním mužem po deseti letech, který zvítězil se třemi singly z jednoho alba v Billboard Hot 100. Naposledy se to povedlo Justinu Timberlakovi na přelomu roku 2006 a 2007.

Celé album Purpuse vyšlo 13. listopadu 2015 a ihned se objevilo na prvním místě v Billboard 200 a stalo se tak 6 albem, které se na této pozici objevilo. Stalo se také čtvrtým nejprodávanějším albem roku 2015 . Prodalo se ho více jak 3 milióny kusů.

Album Purpuse dosahovalo stejných úspěchů, jako všechny předchozí alba, takže nic Justinovi nebránilo vyrazit na již tradiční tour k novému albu, nazvané Purpose Tour, které odstartovalo 9. března 2016 v Seattlu ve Washingtonu.

24. července 2017 utrpěli fanoušci velké zklamání, protože celý zbytek turné, které mělo pokračovat dalšími 15 koncerty, bylo z neznámých důvodů zrušeno. Spekuluje se, že jedním z důvodů může být i to, že pár dnů před zrušením turné, dostal zákaz vystupovat v Číně.

2017 - 2019 (Bieberovo "Despacito" a další hudební spolupráce)
V dubnu 2017 remixuje Bieber píseň “Despacito” od zpěváků Luise Fonsi a Daddyho Yankea, která se tak stává první písní, kterou Justin zpívá ve španělštině. Remix se stává nejsledovanější písní všech dob na webu genius.com, kde má více jak 15 miliónů shlédnutí a na 60. ročníku předávání cen Grammy získává nominace hned v několika kategoriích, včetně nahrávky roku (Record of the Year) a písně roku (Song of the Year). Stejný měsíc to ještě dal do kupy s rapery Lil Waynem, Quavem a Chance the Rapperem aby se podíleli na songu "I'm the One" on DJ Khaleda. Ten debutoval nejen na první příčce amerického Billboard Hot 100, zároveň bodoval ve Velké Británii, Austrálii, Kanadě a dalších státech po celém světě. Stejná sestava, ovšem bez Lil Wayneho pak o rok později stvořila song "No Brainer", který však úspěchů předchozího počinu nedosáhl. S producentem a skladatelem BloodPopem vydává 17. srpna 2017 singl “Friends”. Na singlu spolupracují skladatelé Justin Tranter a Julia Michaels, kteří pomáhali také s písní “Sorry”.

Dva idolové dívčích srdcí, Bieber a angličan Ed Sheeran se dali dohromady v roce 2019 a z jejich spolupráce vznikl obrovský hit "I Don't Care". Ovládl první příčky téměř třech desítek hitparád po celém světě, včetně těch českých. Sheeran už s Bieberem spolupracoval v roce 2015, když se autorsky podílel na jeho hitovkách "Love Yourself" a "Cold Water". Následoval remix "Bad Guye" od Billie Eilish a píseň "10,000 Hours", nahraná ve spolupráci s americkým country dueme Dan + Shay.

2020 - současnost (Páté album a Bieberova dokumentární série)
3. ledna 2020 spatřil světlo světa první singl z připravovaného studiového alba - píseň "Yummy". Deska, nesoucí název Changes, vyšla v polovině února a hned v prvním týdnu byla s více než 230 tisíci prodanými kusy na první příčce Billboard 200. Justin získal na 63. ročníku udílení cen Grammy čtyři nominace. Singl "Yummy" bojoval v kategorii nejlepší sólový popový výkon, píseň "Intentions" nahraná s vokály rappera Quavova zase v kategorii nejlepší popový výkon dua a skupiny (Best Pop Duo/Group Performance). Samotné album "Changes" se mohlo stát nejlepším vokálním popovým albem (Best Pop Vocal Album) a Bieber měl svého zástupce i v jedné s country kategorií - píseň "10.000 Hours".

V období od 27. ledna do 25. února 2020 byla v rámci premiového programu YouTube Originals odvysílána deseti-dílná dokumentární série Justin Bieber: Seasons v režii Michaela D. Ratnera. Úvodní epizoda s názevm "Leaving the Spotlight" se stala nejsledovanější premiérou platformy YouTube Originals. Během prvního týdne zaznamenala více než 32 milionů shlédnutí.

Přibližně ve stejnou dobu oznámil svým fanouškům, že onemocněl lýmskou borreliózou, čímž vyvrátil tehdejší spekulace o nadměrném užívání drog. Aby toho nebylo málo, prošel si i infekční mononukleózou.

Po vydání alba Changes následovala spolupráce s Arianou Grande na songu "Stuck with U", jenž se stala jedničkou hitparád na Novém Zélandu, v Kanadě a dalších. Stejně tak ovládla žebříček Billboard Hot 100. Za jakýsi začátek nové éry považuje Bieber song "Holy" ze srpna 2020, nahraný s Chance the Rapperem. Na Nový rok 2021 vydal song "Anyone" inspirovaný rytmickými pulzy podobnými těm z osmdesátek / devadesátek minulého století.