zavřít
Upravit životopis

Životopis

Justin Cathal Geever (narozený 21.února 1973), nejlépe známý pod uměleckým jménem Justin Sane, je kytarista a zpěvák a skladatel (společně s basistou Chris Barker) politické punk-rockové kapely Anti-Flag. ". Jeho umělecké jméno znamená "prostě šílené".

Justin byl nejmladší z devíti dětí v dělnické irsko-americké rodině a svoje rodiče uvádí jako jeden z jeho inspirací. Otevřeli první vegetariánskou restaurace v Pittsburghu. Justin se stal vegetariánem a obhájce práv zvířat. V tomto životním stylu pokračuje dodnes. Jako kluk viděl své rodiče podílet se na shromážděních, a když byl starší, také se zúčastnil.

Justinova sestra Lucy mu dala svou první kytaru, která ho přivedla k punk rock a hardcore. První píseň, kterou napsal Justin, byl o předávkování dítěte, a jeho druhý byl o TV evangelistech(?)

V květnu 2008 se přestěhoval do East End v Londýně, a tam nyní žije.

Dne 4.března 2009 skočil do davu na koncertě v LČR UEA Norwich s cílem zabránit rvačce, která vypukla, přistál nemotorně a zlomil si klíční kost. To způsobilo, že Anti-Flag zrušili zbývající část svého turné s Rise Against a jejich nadcházející turné v Evropě.