zavřít
Upravit životopis

Životopis

Oba jeho rodiče jsou novináři. Už před maturitou získal hereckou průpravu u Günthera Kütemeyera a Wolfganga Paula v Hannoverském činoherním divadle.

V hereckém vzdělání pak pokračoval po absolvování civilní vojenské služby na Falckenberg-Schule v Mnichově, kde roku 1990 zahájil na jevišti Team-Theater profesionální divadelní dráhu v černé komedii Colina Higginse Harold a Maude.

O rok později velmi úspěšně debutoval před film. kamerou v úloze vášnivého studenta herectví Johannese, za jejíž ztvárnění v situační komedii Malí žraloci (r. S. Wortmann) obdržel Bavorskou film. cenu 1992.

Do mezinárodního povědomí vstoupil díky autentické postavě německého rockera Klause Voormana v životopisném hudebním snímku o počátcích skupiny Beatles s názvem Backbeat (r. I. Softley).

Komickou polohu s prvky sarkasmu skvěle projevil v roli homosexuála Reného, který podobně jako jeho sestra (Katja Riemannová) prožívá krizi třicátníka bez stálého partnera, v milostné komedii Městský hovor (r. R. Kaufmann).

Další velký úspěch a Bavorskou film. cenu 1998 mu přinesla úloha ambiciózního právníka Konrada von Seidlitze, jehož původně zamýšlený krátký pobyt ve vězení za nezaplacení parkovného se protáhne na dva roky, ve snímku 14 dní doživotně (r. R. S. Richter).

Mohli by vás také zajímat…