zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kamil Halbich je český divadelní a filmový herec a dabér. Od podzimu 2010 je ženatý. Věnuje se golfu.

Narodil se v Liberci, kde vystudoval místní gymnázium. V roce 1984 se poprvé objevil na divadelních prknech, v místním Divadle F. X. Šaldy, a to ve hře Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Po maturitě odejel do Prahy na studium DAMU, kde ho vyučovala herectví Daniela Kolářová. Současně se začal objevovat v Divadle Na zábradlí a v Národním divadle. První větší rolí, ve které na sebe upozornil televizní diváky, byla postava Bílka v seriálu Chlapci a chlapi.

DAMU úspěšně absolvoval v roce 1990. Od té doby hrál v Divadle Pod Palmovkou ve hrách Hamlet, Idiot, Jakub a jeho pán, v Divadle v Řeznické (například v Hello, Dolly), v Divadle Rokoko (Nic svatého) a v CD 94 (v Bouři). Mohli jsme ho vidět i na Letních shakespearovských slavnostech v představeních Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy, Romeo a Julie.

Od roku 1992 je členem souboru Švandova divadla na Smíchově, k vidění byl v inscenacích Brýle Eltona Johna (Bill), Ženitba (Podkolatov), Mobile Horror (Seppo). Hrál Hamleta, knížete Myškina v Idiotovi, Dona Juana, Pána v představení Jakub a jeho pán nebo ošklivého výrostka a chlapce č. 2 v Peer Gyntovi. V sezóně 2012-2013 hraje v představeních např. Řemeslníci (Manfred), Kurz negativního myšlení (Gard), Kdo je tady ředitel? (Ravn) nebo v Gottlandu.

Mohli by vás také zajímat…