zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kamil Vacek vyrůstal v Dolni Dobrouci, ale brzy se přesunul do Olomouce, kde byl už jako sedmnáctiletý zařazen do ligového kádru. Zde si i jako teenager bez problémů vybojoval místo v základní sestavě a jeho skvělé výkony nedaly spát mnoha evropským klubům.

Talentovaného středopolaře nakonec získala bundesligová Arminia Bielefeld, kde se však především kvůli zraněním přílis neprosadil. Po 1,5 ročním hostování se mezi fanoušky nesmírně populární ´Váca´ vrátil zpět do Čech a rovnou do Sparty.
Několik měsíců jej limitovalo zranění zánártní kůstky, jinak by byl jako základní stavební kámen sestavy u úspěchu reprezentační „dvacítky" na světovém šampionátu. Na podzim 2007 se rozehrával v letenské juniorce, na jaře se probojoval do základní sestavy výběru Michala Bílka. V probíhající sezoně zatím nastupuje střídavě, přesto si při pěti startech stačilpřipsat dvě branky. Skromného a nesmírně ochotného středopolaře zdobí především veliký přehled ve hře, velmi dobrá kopací technika a vlastnosti pravého špílmachra týmu.