zavřít
Upravit životopis

Životopis

KAREL BLÁHA - Charismatický tenor, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem, začínal profesionální dráhu v pražském Rokoku a strávil třicet let na jevišti Hudebního divadla v Karlíně. Studoval operní zpěv na Státní konzervatoři v Ostravě a Praze, a také na italské Akademii Santa Cecilia. Itálii miluje, často se do ní vrací a slavné italské hity se staly i tématem jeho druhého sólového alba. Karel Bláha je rovněž zábavným vypravěčem historek nejen z divadelního zákulisí, spolu s PhDr. Jiřím Levým sepsal vzpomínkovou knihu Tak to je život. Kus světa procestoval s fotbalovým mužstvem Amfora. Hraje rád tenis, jeho syn Karel Bláha jr. je organizátorem Memoriálu Strýčka Jedličky.

Pražský rodák Karel Bláha je na československé, respektive české hudební scéně, pojem. Jeho příjemně zabarvený, sytý a intonačně jistý tenor, zabezpečil svého času letošnímu šedesátníkovi výsadní postavení na operetní a muzikálové scéně. Napomohl mu k tomu kromě vrozených pěveckých dispozic atraktivní - jižní vzhled, stejně jako s rozmyslem volený melodický repertoár a příjemné vystupování.

KAREL BLÁHA, zpěvák, dlouholetý solista hudebního divadla v Karlíně, Praha.
Jsem otevřený široké škále hudebních směrů a vítám příchozí příležitosti!
- Hudební a zábavní pořad divadelních skečů a hudebního repertoáru založeného na klasickém muzikálu (My Fair Lady, West side Story a klasických titulů Rosemary, Veselá vdova a Pagannini)
- Velký italský písňový repertoár (Bocceli, San Remo)
- Alternace známých osobností v zábavném večeru společně s Karlem Bláhou – Valerie Zavadská, Michaela Dolinová, Jiří Krampol
- Při slavnostních příležitostech jsme schopni Vám zpříjemnit Váš firemní večer
- Nazpívání státních hymen různými jazyky včetně i cizích státních hymen (zpíval na veřejných událostech státní hymny například Davis Cup apod.)
- Veřejná možnost zpěvu při velkých sportovních akcích
- Možnost zprostředkování baletního souboru (moderního a klasického baletu)
- Konkurz – divadelní parodie Itálie, Francie, Maďarsko, Zimbabwe, Anglie, Čína, Rusko...
- Duety – Michaela Dolinová a sólistky státní Opery Praha
- Imitace hlasů

Mohli by vás také zajímat…