zavřít
Upravit životopis

Životopis

Karel Holas vystudoval brněnskou konzervatoř. Hrál v celé řadě hudebních skupin, například: ETC, ZOO, TŘI SESTRY či DOBROHOŠT. Spolupracoval a hrál na albech A. Stivella, M. Kubišové, J. Dědečka, Vl. Mišíka, O. Petra, P. Nováka, Tiché dohody, Tří sester, ZOO, Jarka Nohavici a jiných. Od roku 1994 hraje na pětistrunné housle a zpívá ve skupině Čechomor, kterou dovedl do dnešní podoby a soundu.

Kromě písniček skládá hudbu také k divadelním hrám (Kouzelník z Lublinu, Vláda tmy, Teremin atd.), animovaným i dokumentárním filmům nebo reklamním spotům. Složil také hudbu k filmu Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství.

V roce 1989 založil skupinu ČESKÉ SRDCE. V letech 1993 až 1995 spolupracoval s A. Stivellem, se kterým natočil album Again a absolvoval s ním evropské turné. Tato spolupráce pokračovala v roce 2003 koncertem „Celtic nuit“ v Paříži na stadionu „STADE DE FRANCE“.

Karel Holas má tři děti s dvěma ženami. Dvě - Jáchym a Karolinka jsou ještě malé (tři a osm let), třetí - Karel - je už velký. Tomu je už sedmnáct.

CENY:
V roce 1991 zvítězil na francouzském rozhlasovém festivalu v Quimper a získal za hudební projev "Special Prix '91".

Reklama SAZKA BABKY dostala ocenění za nejlepší loterijní reklamu v roce 1999 – "Grand Global Gaming Award Oslo Relations 1999"

Pohádkový seriál ČARODĚJNÉ POHÁDKY na mezinárodním festivalu animovaných filmů v Třeboni 2003 získal cenu za "Nejlepší televizní seriál"

Mohli by vás také zajímat…