zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rodák ze Zlína se ve třech letech s rodinou přestěhoval do Přerova, kam jeho otec odešel za prací. K hokeji se dostal kuriózně - matka dělala závodně krasobruslení, tak jej do oddílu přihlásila také. To však Karla příliš nebavilo, a proto se dal po dvou měsících na hokej. V Přerově působil až do vojny, během níž ale vůbec nehrál. Převeleli ho do Prostějova a tam pouze trénoval. Poté se vrátil zpátky do Přerova, který koupil 1. národní ligu od Brna.

V sezóně 1995-96 bojoval s přerovskými Zubry o postup do extraligy, tehdy však byla šťastnější Opava. Přerov v minulosti trénoval Miloš Říha a ten si jej pak vytáhl do extraligových Pardubic. V městě perníku, kde na jeho rozevlátou hřívu nemohou zapomenout, působil tři roky. Na jih Moravy přišel po postupu Znojma do nejvyšší soutěže, i když si ho klub vyhlédl už v předcházejícím ročníku. „Měl jsem přijít spolu s Kaděrou vypomoct v závěru sezóny a hlavně vybojovat postup. Ale odmítl jsem, protože jsem měl strach, že kdyby se nepostoupilo, tak bych přišel o extraligu. O tři měsíce později už jsem byl ve Znojmě,“ vysvětluje hbitý útočník, který si svými technickými kousky získal srdce znojemských fanoušků.

V juniorských výběrech působil Plášek pouze na krajské úrovni. Největším úspěchem je zatím čtvrté místo s týmem Pardubic v play-off proti Spartě v sezóně 1996-97. Vyučil se zámečníkem v přerovských strojírnách. Jeho rodiče sportovali, matka závodně krasobruslila a otec hrál stolní tenis. Je ženatý, má syna, který už dva roky zkouší bruslit. Mezi své koníčky zahrnuje rodinu a syna, samozřejmě sport, hlavně tenis a dále hudbu, kino, filmy.