Karim Benzema

fotbalista

Narození:
19. prosince 1987
Věk:
36 let
Karim Mostafa Benzema je francouzský fotbalový útočník, který v současnosti hraje za španělský klub Real Madrid a francouzský národní tým. Ve Francii byl vyšetřován za sex s nezletilou prostitutkou, 30. ledna 2014 byl zproštěn obvinění.Klubová...

Životopis

Karim Mostafa Benzema je francouzský fotbalový útočník, který v současnosti hraje za španělský klub Real Madrid a francouzský národní tým.

Ve Francii byl vyšetřován za sex s nezletilou prostitutkou, 30. ledna 2014 byl zproštěn obvinění.

Klubová kariéra
Benzema je představován ve Francii jako jeden z předních hráčů nové generace a v menší míře je srovnáván s brazilskou hvězdou Ronaldem, především kvůli své produktivitě, fyzické kondici, efektivnímu driblování a velkému přehledu. Jeho přezdívka je Le Phénomene (Fenomén), což byla také Ronaldova přezdívka. Benzema prošel všemi mládežnickými akademiemi v Lyonu. Hrál na mistrovství Evropy ve fotbale 2008 a v sezóně 2007/08 se stal králem střelců v Ligue 1, tři sezony po svém profesionálním debutu. Sezóna 2007/08 byla pro Benzemu průlomovou, protože mu napomohla získat mnohá ocenění a novou smlouvu, čímž se stal nejlépe placeným fotbalistou ve Francii.

Dne 1. července 2009 bylo oznámeno, že Lyon dosáhl dohody se španělským klubem Real Madrid na jeho přestupu za € 35 mil. Zde podepsal francouzský fotbalista smlouvu do roku 2015. V odvetě semifinále Ligy mistrů 2012/13 1. května 2013 vstřelil jeden gól Borussii Dortmund, Real vyhrál 2:0, což na postup do finále nestačilo (první zápas skončil porážkou španělského týmu 1:4).

Reprezentační kariéra
Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 17 let v roce 2004, který domácí Francie vyhrála, když ve finále porazila Španělsko 2:1. Byl to první titul pro Francii v této věkové kategorii.