zavřít
Upravit životopis

Životopis

Karla Leanne Homolka, známá též jako Karla Leanne Teal je kanadská sériová vražedkyně, odsouzená na 12 let vězení pro „vynucenou spoluúčast“ na znásilňování, mučení, únosech, dvou vraždách a jednom úmrtí, soudem připisovaných hlavně jejímu manželovi, Paulu Bernardovi (počátek 90. let 20. století). Jejím otcem byl český emigrant.

Její, již bývalý, manžel Paul Bernard (39) zdi věznice již nikdy neopustí. Byl odsouzen na doživotí a Karla na tom měla významný podíl. Za poskytnutí korunního svědectví proti svému muži vyvázla od soudu s minimálním dvanáctiletým trestem. Zločinů se přitom mladí manželé, Karla Homolka a Paul Bernard dopuštěli společně.

Zrůda:
Je to pravděpodobně nejslavnější kanadská vražedkyně v moderní historii. Vraždila, uspávala, omamovala, mučila. Čtvrtila, vykosťovala a odstraňovala těla svých obětí. Soudní znalci z oboru psychologie ji označili za mimořádně nebezpečnou. Její vysoká inteligence spolu s psychopatickými rysy její povahy vytváří třaskavou směs. V žaláři si navíc doplnila vzdělání. Dvanáct let ve fešáckém vězení studovala psychologii a psychiatrii. Co jiného ostatně, s jejím talentem pro manipulaci a zneužívání lidí.

Nyní je propuštěná. Změnila se za dvanáct let v kriminále? A co asi chystá, až se dostane na svobodu? V Kanadě bude moci jen těžko zůstat, každý ji pozná. Bude se ukrývat někde ve srubu v kanadské divočině, nebo se raději pokusí zmizet v zemi, kde ji neznají? Někde, kde ji neprozradí ani tvář, ani jméno?

Možná si vzpomene na svého tatínka, slovy její matky „toho hloupého Čecha.“ Ostatně žen, které si partnera vědomě i nevědomě vyhledávají podle toho, jak moc se podobá jejich otci je mnoho. Proč by Karla měla být výjimkou?

Pád :
Jak se milé a krásné děvče Karla dostalo na šikmou plochu? Vše začalo docela nevinně. Na počátku byla velká láska, uprostřed slepá oddanost a na konci jen smrt, bolest a slzy.

Před patnácti lety se dvacetiletá Karla zamilovala do sympatického účetního. Milovala Paula opravdu naplno. Byl tak jedinečný a v posteli divoký jako zvíře. Udělala by cokoliv, jen aby u sebe svou lásku udržela.

To však byl problém. Sexuální maniak Paul s Karlou nebyl spokojený. Krásné modré oči, nohy dlouhé snad až po krk, vosí pas, bujná ňadra ani nekonečná oddanost mu nestačily. Toužil vlastnit víc, chtěl její nevinnost. Ale to bylo jen těžko splnitelné přání. Karla již dávno nebyla pannou.

Krev:
Aby vyhověla Paulovu zvrhlému přání, omámila svou třináctiletou sestru Tammy sedativy pro dobytek. A nebohou Tammy oba zneužili. Paul všechno natáčel. Něco se ale pokazilo, malá Tammy se začala dusit zvratky. Nepomohla ani rychle zavolaná záchranka.

Náhlé udušení malé Tammy Paula rozzuřilo. Už se neměl na kom ukájet. Karla si vyčítala, že za rozladěnost svého milence může ona sama, měla přece na oběť Paulových choutek dávat pozor. Brala vinu na sebe. Sama se tedy začala rozhlížet po nějaké vhodné náhradnici, pro svého božského Paula. A brzy ji našla. „Naštěstí“ znala kamarádku své malé sestry Jane (15) ze sousedství, která se jí podobala skoro jako dvojče. Rozhodla se, že Jane bude tím nejlepším svatebním dárkem, pro jejího Paula. Dál už všechno šlo jako poprvé. Pozvání na oběd, sedativa v nápoji. Znásilňování, kruté perverzní a krvavé. Paul byl spokojen. Dvojice později znásilnila a zavraždila další dívky.

Policii trvalo velmi dlouho, než na vraždící dvojici kápla. Nepomohlo ani udání Paulovy bývalé přítelkyně, která na policii detailně popisovala jeho zvrhlé sexuální praktiky. Teprve vypsání odměny 150 tisíc dolarů za poskytnutí důkazů vedoucích k odhalení pachatele Karlu a Paula Bernarda trochu znejistilo. Dvojice přestala zabíjet malá děvčátka a přestěhovala se. Ale policejní smyčka se dál neúprosně stahovala. Karla nakonec svého milého udala sama, aby vyvázla s nižším trestem.