zavřít
Upravit životopis

Životopis

Katari Cox se narodil 30. prosince 1976 v Manhattanu v New Yorku. Jeho rodiče jsou Gloria a T. Cox. Stal se přítelem s Malcolmem "E.D.I." Greenidge. Setkali se díky svým matkám, které byly blízké přítelkyně. Cox, E.D.I. a jejich rodiny se později přestěhovali do New Jersey, kde se seznámili s Yafeu "Kadafi" Fulou. V roce 1992 spolu sformovali trio. Kastro vystupoval pod přezdívkou K-Dog a jejich trio se jmenovalo Thoro Headz a Young Thugs.

V tu dobu se K-Dogův bratranec, Tupac Amaru Shakur, stal rapovou hvězdou a nechal je zpívat na jeho singlu "Holler If Ya Hear Me", který vyšel 4. února 1993. V roce 1994 se ke skupině, nyní známou už jako Dramacydal, připojil Mutah "Napoleon" Beale. 5. Dubna 1995 vyšlo Tupacovo album "Me Against The World" a oni se podíleli na písních "Me Against The World" a "Outlaw". 27. června vyšel Pacův singl "So Many Tears". Obsahoval také píseň od K-Dog, E.D.I. a Napoleona "Hard To Imagine".

V roce 1995 založili K-Dog, Tupac, Bruce "Fatal" Washington, Kadafi, Kastro a Napoleon skupinu Outlawz Immortalz, později změněnou na Outlawz. Tupac dal každému členovi přezdívku podle nepřátel Ameriky, K-Dog dostal přezdívku Kastro podle kubásnkého prezidenta Fidela Castra. 13. února 1996 vychází Tupacovo dvojalbum "All Eyez On Me". Kastro spolupracoval na písních "Tradin' War Stories", "When We Ride" a "Thug Passion".

7. září 1996 byl Tupac postřelen z projíždějícího auta v Las Vegas. Byl odvezen do nemocnice, kd zemřel o týden později. Kastro a zbytek skupiny Outlawz se vrátili zpět do New Jersey. 5. listopadu vyšlo Pacovo album "The Don Killuminati: The 7 Day Theory". Kastro se podílel na dvou písních, "Hail Mary" a "Life Of An Outlaw". "Hail Mary" bylo třetím singlem a zároveň klipem z tohoto alba. Death Row Records, kteří vydali toto album, odmítli uznat podíl Outlawz a z klipu je vystřihli. 10. listopadu byl Kadafi po návštěvě své přítelkyně zastřelen. Byl odvezen do nemocnice, kde ještě to odpoledne na následky zranění zemřel.

V březnu 1997 se Kastro a zbytek skupiny Outlaw kromě Fatala vrátili zpět do Kalifornie a podepsali smlouvu s Death Row Records, ačkoli jim Tupac mnohokrát řekl, aby to nědělali. 21. prosince vyšlo jejich debutové album "Still I Rise". V roce 1999 založili Kastro a zbytek skupiny kromě Fatala, který byl na ně naštvaný, jejich vlastní nahrávací společnost Outlaw Recordz a 7. listopadu 2000 vydali jejich druhé album "Ride Wit Us Or Collide Wit Us" a 6. listopadu 2001 třetí album "Novakane". Kastro a E.D.I. spolupracují na společném albu "Blood Brothers", které by mělo vyjít tento rok.

Mohli by vás také zajímat…