zavřít
Upravit životopis

Životopis

Americká herečka Kate Mara se narodila 27. února 1983 v New Yorku. Svůj filmový debut zaznamenala už v šestnácti letech, v roce 1999 ve snímku Náhodné Setkání (Jessica Chandlerová) kde ztvárnila v hlavní roli dceru Harrisona Forda a Kristin Scott Thomasové. Mezi její doposud největší filmové úspěchy patří role partnerky Marka Wahlberga v akčním Odstřelovači (2007, r. Antoine Fuqua), postava Annie Dray v komedii Nic Než Pravda (2007, r. Christian Charles) i role ve sportovním dramatu Zpátky Na Vrchol (2006, r. McG). Zahrála si i v oskarové Zkrocené Hoře (2005, r. Ang Lee) a ve filmu The Californians (2005, r. Jonathan Parker) ukázala, že kromě hraní umí také zpívat.

Za zmínku stojí i další filmy ve kterých Kate Mara hraje. Např. komedie Cucák (2002, r. Gary Winick), Peoples (2004, r. Joseph Ardery), Zoom: Akademie pro superhrdiny (2006, r. Peter Hewitt), Stone of Destiny (2008, r. Charles Martin Smith), v dramatech Time Well Spen (2004, r. Tom Chilcoat), Transsiberian (2008, r. Brad Anderson), hororu Temná legenda 3 (2005, r. Mary Lambert). Než se však propracovala k filmovým rolím, musela si, jako většina dnešních mladých hereček, projít povinné kolečko po televizních seriálech. V řadě z nich ztvárnila většinou oběť zločinu. Mezi ty nejznámější patří Zákon a pořádek, Odložené případy, Kriminálka Miami, Kriminálka Las Vegas a další...

Její rodina vlastní fotbalové kluby New York Giants (je pravnučka zakladatele tohoto klubu Tima Mary) a Pittsburgh Steelers. Její otec pocházel z 11 dětí a Kate má 11 tetiček a strýčků a asi 40 bratranců a sestřenic.

Mohli by vás také zajímat…