zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kate Moss, celým jménem Katherine Ann Moss, narozená 16. ledna 1974 v Addiscombe, v Croydonu, je anglická supermodelka a módní návrhářka. Stala se tváří mnoha slavných kosmetických a oděvních značek. Do povědomí se dostala také díky vztahu s americkým hercem Johnny Deppem nebo se zpěvákem Petem Dohertym a kvůli užívání kokainu.

Dětství:
Kate Moss se narodila 16. ledna 1974 v londýnském Croydonu ve Velké Británii. Její matka je Linda Rosina (Shepherd) a otec Peter Edward Moss, zaměstnanec cestovní kanceláře. Má mladšího bratra Nicka Mosse. Její rodiče se rozvedli, když bylo Kate třináct let.

Modelka:
Kate byla objevena když se v roce 1988 vracela z rodinné dovolené na Bahamách do Anglie. Na letišti si jí všimla Sarah Doukas z modelingové agentury Storm. V té době bylo Kate čtrnáct let. Velký úspěch zaznamenala už díky prvnímu fotografování pro časopis The Face, kde se objevila na obálce nahá. Kate byla na modelku neobvykle malá a ve srovnání s ženskými supermodelkami 80. let i velice hubená a právě proto se stala novým typem antimodelky a odstartovala novou vlnu v modelingu, tzv. waif look (waif znamená anglicky zanedbanec, otrhanec, vagabund).

Stala se postupně tváří téměř všech významných značek, na počátku kariéry se proslavila díky kampani pro Calvina Kleina.

Kampaně:
Agent Provocateur, Beymen, Bvlgari, Burberry, Cacharel, Calvin Klein, Cerruti, David Yurman, Donna Karan, Dior, Dolce & Gabbana, Fendi, GGPX, Givenchy, Gloria Vanderbilt, Gucci, H&M, H. Stern, Chanel, Jaspal, Joop, Longchamp, Louis Vuitton, Missoni, Rimmel, Roberto Cavalli, Stella McCartney, Versace, Yves Saint Laurent, Zara

Obálky:
Kate se objevila a stále objevuje na obálkách prestižních módních časopisů celého světa. Například na obálkách americké, britské i francouzské Vogue (samozřejmě i na dalších), Another, Vanity Fair, the Face a W. Na obálce britské Vogue se objevila celkem čtyřiadvacetkrát.

Fotografové:
Za svou dlouholetou kariéru spolupracovala s mnoha významnými fotografy, např.

Mario Testino
Mario Sorrenti
Steven Klein
Juergen Teller
Peter Lindbergh

Módní návrhářka:
Kate Moss v roce 2007 podepsala smlouvu s britskou oděvní firmou Topshop a navrhla svou první kolekci oblečení a doplňků a ve spolupráci dále pokračují. Ve stejném roce přestavila také vlastní vůni s názvem Kate Moss.

Módní vzor:
Svým stylem ovlivňuje miliony žen na celém světě. Odstartovala mnoho módních trendů a obleční nebo doplňky, které nosí mají zaručený dobrý prodej. V posledních letech zpopularizovala superkrátké džínové šortky, boty Ugg, baleríny, boty od Vivienne Westwood tzv. Pirate Boots nebo boty v indiánském stylu, tzv. minetonkas, superúzké, elastické džíny, tzv. skinny jeans, vestičky, šátek s lebkami od Alexandra McQueena, šálu s leopardím vzorem od Louise Wittona, kabelku Balenciaga, vintage oblečení, zvířecí vzory, zejména leopardí a zebří.

Zpěvačka:
Kate je známá svou láskou k rockové hudbě, možná také proto prošlo jejím životem několik hudebníků.
Objevila se ve videoklipu kapely The White Stripes - I Just Don't Know What To Do With Myself, kde tančí u tyče. Její hlas můžete slyšet i ve skladbě Some Velvet Morning od Primal Scream, kde debutovala jako zpěvačka.

Osobní život:
Po boku Kate se vystřídalo několik mužů, za žádného se dosud neprovdala.

Byli to například:
Mario Sorrenti, módní fotograf
Johnny Depp, americký herec, pravděpodobně Katina životní láska. Kate se s Deppem seznámila v roce 1994 v New Yorku a jejich bouřlivý vztah trval až do roku 1997.
Jefferson Hack, majitel časopisu Dazed & Confused, jejich vztah trval od roku 2001, 29. září 2002 se jim narodila dcera Lila Grace.
Peter Doherty, frontman kapely Babyshambles, seznámili se v lednu roku 2005 na Katině narozeninové oslavě a jejich vztah trval až do "kokainového skandálu", tedy do září 2005, kdy byla Kate přistižená, jak ve zkušebně Dohertyho kapely šňupe kokain.
Jamie Hince, kytarista rockové kapely The Kills, od roku 2007 se objevuje po boku Kate.

Mohli by vás také zajímat…