zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kate Ryan pochází z hudební rodiny, ve které hrají všichni na piano nebo kytaru. Proto se nemůžeme divit, že ji rodiče přihlásili na uměleckou školu. Už v devíti letech se učila hrát na piano a kytaru, nebylo pro ni nic těžkého naučit se hrát cokoliv, co slyšela v rádiu. Brala hodiny zpěvu a klavíru u své tety, která učila na konzervatoři, ale také od mnoha jiných učitelů. Studovala na umělecké škole, design šperků.

Se zpíváním začala v kapele Soapbend jako vokalistka. Později se osamostatnila a zpívá písně podomné stylu Madony, která je jejím vzorem. Dále se Kate líbí Alanis Morissette, 4 Non Blondes a Aretha Franklin. K vlastní dráze jí dopomohli Andy Janssens seznámením s důležitými lidmi a producent Phil Wilde.

Kate Ryan je ve svém okolí dobře známá, protože její rodiče vlastní kavárnu s hospodou, kde nejen ona vystupuje.

Krom zpívání Kate Ryan ráda jezdí na koni, lyžuje na vodě, chodí na party a kreslí nebo maluje.

Kate Ryan má už za sebou vystoupení například v Nizozemsku, Španělsku, Itálii, Německu, Jižní Afrise, USA a ve Velké Británii.

Vydala tři solová CD a účastnila se soutěže Eurosong, kde vyhrála. V roce 2003 navštívila i Českou republiku při vyhlašování ankety Český slavík Mattoni.

V roce 2002 vydala své první CD Different.