zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudovala drama na San Diego University. Pět let byla členkou feministického jevištního souboru Sisters On Stage a spolu s Mo Gaffneyovou se uplatnily jako autorky a protagonistky politicky zabarveného mimobroadwayského představení The Kathy and Mo Show, za něž dostaly cenu Obie 1989 a jež dalo také vzniknout dvěma oceněným TV speciálům.

Sama se uvedla ve vlastní pódiové show It's My Party. Vytvořila řadu divadelních rolí na jevištích The Old Globe a The San Diego Public Theatre (mj. v muzikálech Godspell a Pomáda) a věnovala se i režii (Back to Bacharach and David). Ve filmu se prosadila výraznou vedlejší úlohou korpulentní jeptišky Mary Patrick, za jejíž ztvárnění v úspěšné komedii Sestra v akci (r. E. Ardolino) získala Americkou komediální cenu a nominaci na Cenu MTV.

Namluvila jednu z hlavních postav animovaného seriálu King of the Hill (1997- , Král z vršku) a pravidelně účinkovala v populárním sitcomu Veronica's Closet (1997- ). Jako host vystoupila v TV seriálech Ellen, Chicago Hope (Nemocnice Chicago Hope - ČTV) a Early Edition (Zítřejší vydání). 1995 se provdala za zpěváka a herce Dana Finnertyho.

Mohli by vás také zajímat…