zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kellan Christopher Lutz je americký herec. Kellan se proslavil roli Emmetta Cullena roku 2008 ve filmu Stmívání. Kellan se také věnuje modelingu.

Osobní život
Kellan Lutz má 6 bratrů a 1 sestru. Narodil se v Dickinsonu, Severní Dakotě. Když mu bylo 13 nebo 14, začal s modelingem. Po absolvování vysoké školy se přestěhoval do Kalifornie. Tam se zúčastnil Chapman University pro chemické inženýrství, ale herecká kariéra byla pro něj zajímavější. Má rád extrémní skateboarding, baseball, basketball, lacrosse, plavání, tenis, racquetball, badminton, lyžování, snowboarding, tanec, ...
Kellan má úzké přátelství se svými hereckými kolegy z filmu Stmívání. Obzvlášť s Ashley Greene a Jacksonem Rathbonem, se kterými se zná už zdřívějška.

Kariéra
Objevoval se v mnoha televizních show. Opakovaně se objevoval v Model Citizens a The Comeback. Malé role měl i v epizodách The Bold and the Beautiful, CSI: NY, Summerland, Six Feet Under, Kriminálka Las Vegas a Hrdinové. Objevil se také ve filmech Stick It, Accepted a Prom Night. V roce 2006 si zahrál v reklamě na parfém Hilary Duffové a pak o rok později se objevil v jejím videoklipu With Love. V roce 2008 si zahrál v dalším videoklipu tentokrát šlo o skupinu Hinder s písní Without You. V tom samém roce si zahrál v minisérii Generation Kill podle knihy Evan Wrighta. V roce 2008 také dostal svou největší roli v sáze Stmívání, kde hraje Emmetta Cullena.

Mohli by vás také zajímat…