zavřít
Upravit životopis

Životopis

Její rodiče se pohybovali na umělecky nižším stupni showbyznysu; matka cestovala se souborem akvabel Aqua Follies a otec byl klavírista, který vlastnil pojízdný klub.

První veřejné herecké pokusy učinila ve čtyřech letech. V Minneapolisu získala taneční průpravu, kterou si prohloubila účinkováním v místním Guthrie Theatre. Když jí však bylo jednadvacet let, utrpěla těžké zranění při autonehodě a málem skončila na invalidním vozíku.

Pak studovala herectví u Sanforda Meisnera v New Yorku, kde pracovala střídavě jako modelka pro známou firmu Elite a jako herečka, která se objevila v TV seriálech Miami Vice - ČTV, The Equalizer, Spenser: For Hire (Spenser: K pronajmutí), The Hitcher (Stopař).

Před kamerou vytvářela nejprve vedlejší role přitažlivých plavovlásek, jejichž výstupy ovšem byly zcela zastíněny přítomností mužských hvězd. Výrazně na sebe upozornila až postavou na drogách závislé Dianny v psychologickém krimidramatu podle románu Jamese Foglea Narkomani (r. G. Van Sant).

Další působivý výkon podala v úloze žárlivé lesbičky Connie Kazalkeové, která se chce prostřednictvím pohledného gigola (William Baldwin) pomstít své bývalé milence (Sherilyn Fennová), v komedii Srdcová trojka (r. Y. Bogayevicz). V roce 2005 se objevila v roli Jean ve filmu režiséra Johna Mayburyho, Svěrací kazajka (The Jacket)

Za roli Roberty Beanové ve film. adaptaci románu Carolyn Chuteové Beanovi z Egypta v Maine (r. J. Warrenová) byla nominována na Independent Spirit Award 1994. Roku 1992 se provdala za scenáristu Mitche Glazera.

Mohli by vás také zajímat…