zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kelly Rowlad narozená jako Kelendria Trene Rowland je jednou ze tří členek již neexistující veleúspěšné dívčí skupiny Destiny's Child. Stejně jako zbylé dvě členky této skupiny se i Kely rozhodla pro sólovou dráhu, kterou zahájila vydánímm alba Simply Deep v roce 2002.

Už od 4 let byla nadšená pro hudbu a především pro zpěvačku Whitney Houston. Když dostala první desku s Whitney, pouštěla si ji dokola každý den. Kelly si poprvé veřejně zazpívala v kostele, kde musela stát na židli aby se vůbec dostala k mikrofonu. Po této zkušenosti se definitivně rozhodla věnovat zpívání.

Rodina se přestěhovala do Houstonu, kde se Kelly seznámila s Beyoncé Knowles. Tyto dvě talentované teenagerky spolu začaly zpívat a v polovině devadesátých let založily s třetí členkou Michelle Williams skupinu Destiny's Child. Jejich prvním hitem byl singl "No, No, No", který vydaly v listopadu 1997 a v únoru 1998 již měly platinové album. Skupina nadále pokračovala v úsilí a v roce 1999 album The Writing's On the Wall se stalo 8x platinové v USA a prodalo se ho více než 10 miliónů nosičů celosvětově. Druhé album Survivor se v roce 2001 stalo celosvětově multi-platinové.

Po těchto úspěších se Kelly rozhodla pro vlastní sólové album Simply Deep: "Chtěla jsem znovu získat ten dobrý pocit, že dokončím album, tentokrát své vlastní album a nechctěla jsem jen nečinně sedět."

Kelly si mimo zpívání zahrála v sitcomu "The Hughleys", dále si zahrála Lori v celovečerním hororovém filmu "Freddy vs. Jason" a také hlavní roli v romantické komedii "The Seat Filler".

Na druhé sólovém albu s názvem Ms. Kelly pracovala dlouhé tři roky, což se nakonec vyplatilo - kritika byla převážně kladná a celosvětově se prodalo více jak 2,5 milionu nosičů. Třetí album Here I Am (2011) mělo u kritiků však ohlas smíšený a úspěch se tedy neopakoval. Zatím poslední, čtvrté album Talk a Good Game vyšlo 14. června 2013.

Autor: Kamil Koupý

Mohli by vás také zajímat…