zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kevin David Sorbo je americký herec nejlépe známý díky rolím Herkula v seriálu Herkules a kapitána Dylana Hunta v seriálu Andromeda Stoupající.

Svou hereckou kariéru začal v osmdesátých letech v seriálech jako třeba To je vražda, napsala. Byl jedním z kandidátů na role Supermana v seriálu Superman a agenta Muldera v Aktech X. Až v roce 1994 získal roli jako Herkules v televizním filmu Herkules a Amazonky. Po něm následovala několik dalších filmů s Herkulem, všechny posloužily jako pilot k celému seriálu Herkules. Seriál sklidil úspěch po celém světě a Sorbo se stal známým hercem. Objevil se také v jeho spin-off seriálu Xena a propůjčil hlas své postavě i v animovaném snímku Hercules and Xena - The Animated Movie: The Battle for Mount Olympus. Během Herkula získal také svou první hlavní filmovou roli ve filmu Kull dobyvatel.

Po skončení Herkula získal roli kapitána Dylana Hunta v seriálu Andromeda Stoupající, objevil se také v seriálech O.C. a Dva a půl chlapa. Získal také role ve dvou pokračováních filmu Kráčející skála.

Spolu se svou ženou herečkou Sam Jenkins, se kterou se oženil v roce 1998, má dva syny a dceru.

Mohli by vás také zajímat…