zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kim Crow je australská sportovkyně-veslařka.

Studuje obor média a komunikace, zároveň s tím pracuje jako právní asistentka. Žije v hlavním městě austrálie Canbeře.

Jde o všestrannou sportovkyni. Původně se věnovala lehké atletice, na lehkoatletickém mistrovství Austrálie skončila za Janou Pittmanovou v běhu na 400 metrů překážek na druhém místě, kvůli zranění ale musela atletiky zanechat a začala se na podkladě doporučení lékařů věnovat veslování.

S veslováním začala v roce 2004, nejprve závodila se Sarah Cookovou. Závodí za Melbourne University Boat Club. Měří 118 centimetrů a váží 76 kilogramů.

V roce 2012 její kolegyně z dvojskifu Brooke Pratleyová onemocněla, proto Crowová začala závodit ve Světovém poháru samostatně i na skifu, kde absolvovala i dodatečnou olympijskou kvalifikaci i pro tuto disciplínu. Stala se tak jednou z několika mála veslařů a veslařek, kteří na LOH 2012 startovali hned ve dvou různých disciplínách.

Na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně vybojovala v Eton Dorney společně Brooke Pratleyovou stříbrnou olympijskou medaili na dvojskifu a den poté i bronzovou olympijskou medaili na skifu. Po závodech oznámila, že se hodlá reprezentovat Austrálii i na Letních olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiro.

V září 2013, jen 11 měsíců po svém prvním mezinárodním závodě ve skifu, se na korejském jezeře Čchungdžu stala mistryní světa a na konci vydařeného roku získala nejvyšší ocenění v anketě Světová posádka roku v kategorii ženy.

Kim Brennan

32 let, veslařka