zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou countryového zpěváka Justina Dickense. Vystudovala divadlo na Vanderbiltově univerzitě v Nashvillu, kde účinkovala ve studentských představeních. Přestěhovala se do New Yorku a studovala herectví na American Academy of Dramatic Arts (AADA) a v Institutu Lee Strasberga. Účinkovala na regionálních a mimobroadwayských jevištích a stala se členkou divadelního souboru Open Stage Theater Company.

Začala také vystupovat jako host v TV seriálech, např. New York News (Zprávy z New Yorku - ČTV), Swift Justice (Swiftova spravedlnost) a Spin City (Všichni starostovi muži - ČTV). Vytvořila jednu z hlavních rolí v kriminálním TV seriálu Big Apple (2001, Velké jablko).

Ve filmu zatím vytváří vesměs výrazné vedlejší role: lehkomyslná rybářova manželka Maggie, která opustí rodinu a zanechává malého sirotka (Jeremy James Kissner) na starost svému muži (Chris Cooper), v adaptaci vrcholného Dickensova románu Velké naděje (r. A. Cuarón); dívka z kavárny Stacey, jež se ujme dočasně pronásledovaného autistického chlapce (Miko Hughes), v thrilleru Mercury (r. H. Becker); veterinářka Sarah Kennedyová, členka vědeckého týmu, který pro Pentagon vyvinul v tajném plánu látku, způsobující neviditelnost, ve sci-fi hororu Muž bez stínu (r. P. Verhoeven).

Ústřední postavu maloměstské písničkářky Sherry McGraleové vytvořila v dramatu Skryté věci (r. A. Andersová), jehož premiéra se uskutečnila na festivalu nezávislého filmu Sundance 2001.

Mohli by vás také zajímat…