zavřít
Upravit životopis

Životopis

Krisija Marinova Todorova je bulharská zpěvačka. Společně s „Ignatov Brothers“ reprezentovala Bulharsko na Junior Eurovision Song Contest 2014 s písní Planet of the Children. Umístili se na 2. místě.

Narodila se 1. června 2004 ve Varně, nyní žije v Razgradu. Stala se slavnou bulharskou zpěvačkou.Její otec je Marin Todorov a matka Angelina Todorova. Krisija má dvě sestry, Tiffany Todorova (2001) a Marina Todorova (2009). Začala studovat hudbu v šesti letech v různých hudebních školách v Bulharsku, teď studuje hudbu v „Centre for work with Children” v Razgradu. Učí jí Svilena Decheva, se kterou hraje i na klavír.

Kariéra
Krisija do ledna 2015 získala sedm cen z národních i mezinárodní soutěží konajících se v Bulharsku. Ale rok 2014 byl pro ní nejdůležitější, protože se díky vystoupení v pořadu „Slavi's show” stala v Bulharsku velice populární. Později se stala součástí TV show „Запознай се с малките” (Poznejte děti). Krisija se v této show poprvé objevila 30. prosince 2013 s písni Listen od Beyonce. Tohle video získalo přes 100 000 shlédnutí v několika dnech, dnes již má přes 10 000 000 shlédnutí.

V březnu 2014 byla vybrána ke zpěvu Bulharské hymny Moja strana, moja Bulgarija (Moje země, moje Bulharsko) na Národním stadionu Vasila Levskiho ve městě Sofia živě před 42 000 lidmi při zahájení 16. kola UEFA Europa League mezi Ludogorets Razgrad a Valencií. Při jejím vystoupení letěl nad stadionem maskot Ludogorets orel Fortuna.

V listopadu 2014 Krisija reprezentovala Bulharsko na Junior Eurovision Song Contest v Maltě s písní Planet of the Children (Dětská planeta). Umístila se na 2. místě hned za Itálií s rozdílem 12 bodů. Později byla přijata prezidentem Rosenem Plevnelievem a bylo jí uděleno čestné vyznamenání.