Herečka Kristen Stewart se narodila 9. dubna 1990 v Los Angeles, kde také vyrůstala. Oba rodiče pracují v zábavním průmyslu, takže do světa filmu to neměla Kristen daleko. Její otec, John Stewart je ředitel divadla a televizní producent, který...

Životopis

Herečka Kristen Stewart se narodila 9. dubna 1990 v Los Angeles, kde také vyrůstala. Oba rodiče pracují v zábavním průmyslu, takže do světa filmu to neměla Kristen daleko. Její otec, John Stewart je ředitel divadla a televizní producent, který pracoval pro společnost FOX. Matka Jules Mann-Stewart pracuje jako kontrolorka scénářů a také režírovala filmové drama K-11. Má staršího bratra Camerona B. Stewarta a dva adoptované bratry, Dana a Taylora.

V mládí chodila na místní školy v Los Angeles přičemž se pomaličku začala angažovat v herectví, takže nakonec studovala na škole, na které probíhá výuka korespondenčně, takže dálkově. Původně plánovala být režisérkou a scénáristkou, nad kariérou herečky neuvažovala, protože nechtěla být středem pozornosti.

Vztahy Kristen Stewart
V roce 2004 začala chodit se svým hereckým kolegou z dramatu Mluv, Michaelem Angaranovem, se kterým vydržela do roku 2009. V polovině roku 2009 pak začala chodit s dalším svým hereckým kolegou, tentokráte Robertem Pattinsonem, se kterým hrála hlavní roli ve filmové sáze Stmívání. V červenci 2012 měla románek s ženatým režisérem Rupertem Sandersem, což vedlo k rozpadu vztahu s Pattinsonem. Přestože se pár v říjnu 2012 usmířil, nakonec se v květnu 2013 definitivně rozešli. V polovině roku 2013 začala chodit s ženou, producentkou Alicii Cargile. Nejdříve se rozešly na jaře roku 2016, aby se o pár měsíců později daly opět dohromady. Tentokráte to ale nemělo dlouhé trvání a pár se rozešel již koncem roku 2016. Ihned po jejich rozchodu si začala s modelkou Stellou Maxwell, se kterou randila dva roky. O půl roku později se daly opět dohromady, ale tentokrát jen na dva měsíce a rozešly se v srpnu 2019.

Zajímavosti
Kristen žije v Los Angeles.
Řadí se mezi feministky.
Kristen je bisexuál, takže měla mnoho vztahů jak s muži, tak se ženami.
Roku 2010 stanula v čele žebříčku “Hollywood Top Earners List 2010”, když se stala nejlépe placenou herečkou roku. Vydělala 28,5 milionů dolarů. Roku 2011 ji jako nejlépe placenou herečku uvedl také časopis Forbes. Nejinak tomu bylo také roku 2012, kdy Forbes uvedl její příjem na 34,5 milionů dolarů. Také další roky vydělala slušné peníze. Roku 2013 to bylo 22 milionů a v letech 2014 a 2015 si přišla každý rok na 12 milionů dolarů.
Časopis FHM ji dva roky po sobě uvedl na svém seznamu “Nejvíce sexy ženy světa”. Roku 2010 získala 6 místo a roku 2011 jí patřila třináctá příčka.
Roku 2013, byla podle magazínu AskMen na 7. pozici žebříčku nejžádanějších žen roku.
V roce 2012 podepsala a následně nechala vydražit v aukci tričko s motivem filmu Twilight sága: Rozbřesk – 2. část. Získané peníze šly fondu, který pomáhá postiženým hurikánem Sandy. Tento fond Kristen dlouhodobě podporuje.
Jako nejlépe oblékanou ženu ji uvedl magazín Glamour v roce 2015.
Čas od času si zahraje v nějakém klipu. Roku 2011 to byl klip "I Was Broken" od Marcuse Fostera. V roce 2014 zase klip "Just One of the Guys" od Jenny Lewis. Legendární rocková kapela The Rolling Stones ji roku 2016 obsadila do klipu Ride 'Em On Down a roku 2018 kapela Interpol do klipu k písni "If You Really Love Nothing". Roku 2014 také režírovala klip Take Me to the South” od Sage a roku 2017 klip “Down Side of Me” od kapely Chvrches.
Kromě zmíněných úspěchů v nejrůznějších prestižních žebříčcích, má ve skutečnosti na svém kontě desítky dalších.

Herecké začátky v útlém dětském věku
Do filmového světa se podívala již ve svých 8 letech. Poté, co se její vystoupení v jedné vánoční hře zalíbilo agentovi, který byl v publiku. První televizní roli, i když malou, získala roku 1999 ve fantasy komedii Třináctý rok (rež. Duwayne Dunham). O dva roky později hraje zlobivou dceru svobodné matky v životním příběhu čtyř rodin z předměstí, Životní jistoty (rež. Rose Troche).

2002 - 2007: první hlavní roli získala v pouhých dvanácti letech. Od té doby získává významné role
Jednu z hlavních rolí získala roku 2002 v kriminálním thrilleru Úkryt (rež. David Fincher). Ve filmu si zahrála diabetickou dceru herečky Jodie Foster, se kterou se schová před trojicí gangsterů v tajné místnosti bytu. Po tomto úspěšném filmu získala roku 2003 další roli. Tentokráte se jednalo o mysteriózní thriller s Dennisem Quaidem a Sharon Stone nazvaný Cold Creek Manor (rež. Mike Figgis).

Za velice úspěšný rok, se dá považovat rok 2004, kdy získala hlavní roli v komediálním dobrodružství o třech dětech a supertajné misi, Chyťte tu holku (rež. Bart Freundlich). Následovalo drama Mluv (rež. Jessica Sharzer), zde hraje dívku z 9. třídy, která prožila otřesný zážitek, se kterým se nikomu nesvěřila a všichni se k ní otočili zády. Poslední rolí roku byla postava Lily v dramatu Undertow (rež. David Gordon Green). Roku 2005 hraje ve fantasy Zathura: Vesmírné dobrodružství (rež. Jon Favreau), ve kterém se má starat o své mladší bratry, kteří ve sklepě objeví deskovou hru a stanou se její součástí. Velice kladně hodnocen byl její výkon také v dramatickém thrilleru Nelítostná rasa (rež. Griffin Dunne).

Velice plodným rokem, co se počtu filmů týče byl rok 2007, kdy si zahrála v pěti filmech. V životopisném filmu Útěk do divočiny, jehož režie se ujal herec Sean Penn, hrála mladou zpěvačku Tracy Tatro, která se zakoukala do mladého dobrodruha Christophera McCandlesse. Skvěle se zhostila také hlavní role v romantickém dramatu The Cake Eaters (rež. Mary Stuart Masterson). Následoval horor Prokletí domu slunečnic (rež. Danny Pang, Oxide Pang Chun), ve kterém se rodina Solomových přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu, na které se začíná extrémně měnit chování otce. Čtvrtým snímkem roku 2007 byla romantická komedie Na území žen (rež. Jonathan Kasdan) a tím posledním pak krátkometrážní film Cutlass v režii herečky Kate Hudson.

2008 - 2013: Kristen Stewart dosahuje celosvětového úspěchu rolí Belly Swanové v sérii upírských filmů Twilight
Roku 2008 se poprvé objevila v roli Belly Swanové, která se zamiluje do upíra Edwarda Cullena v podání Roberta Pattinsona, v romantickém fantasy snímku Stmívání (rež. Catherine Hardwicke). Stejného roku si připisuje do filmografie také romantické road movie The Yellow Handkerchief (rež. Udayan Prasad), které pojednává o trojici cestujících napříč Louisianou. Následuje sci-fi thriller Jumper (rež. Doug Liman) a hvězdně obsazená komedie Co se vlastně stalo (rež. Barry Levinson).

V roce 2009 si zahrála ve vtipné komedii plné sympatických postav, v čele s hercem Jessem Eisenbergem, Zábavný park (rež. Greg Mottola). Následovalo další pokračování Stmívání, nazvané Twilight sága: Nový měsíc (rež. Chris Weitz), ve kterém má Bella zlomené srdce poté, co se rodina Cullenových odstěhovala. Útěchu tak hledá u kamaráda Jacoba. Za svůj výkon v tomto filmu byla nominovaná na hereckou anticenu Zlatá malina. Následujícího roku sága Twilight pokračuje a to filmem Twilight sága: Zatmění (rež. David Slade), ve kterém otřásá Seattlem série vražd a Belle jde o život. Navíc se musí rozhodnout, jestli dá přednost lásce k Edwardovi nebo přátelství s Jacobem. Opět ji neminula nominace na Zlatou malinu. Kromě dalšího pokračování Twilight ságy hrála také v životopisném hudebním dramatu The Runaways (rež. Floria Sigismondi). Tento snímek vypráví příběh stejnojmenné dívčí rockové kapely od jejího počátku, přes nečekanou slávu až po rozpory v kapele, které vedly k jejímu rozpadu. Další rolí roku 2010 byla postava mladé prostitutky Mallory v dramatu Svět podle Mallory (rež. Jake Scott).

Roku 2011 spatřilo světlo světa další pokračování Twilight, Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (rež. Bill Condon), ve kterém se Bella s Edwardem vydají na líbánky, během kterých Bella zjistí že je těhotná, což ji začne ohrožovat na životě. Ani tentokrát ji neminula nominace na anticenu Zlatá malina, poprvé byla na tuto cenu nominovaná dokonce ve dvou kategoriích. Velkolepé finále celé ságy, Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (rež. Bill Condon) se uskutečnilo v roce 2012, ve kterém se rodina Cullenových postaví vládnoucímu rodu Volturiů, kteří chtějí zabít pozoruhodnou dceru Belly a Edwarda, Renesmee. Kristen za roli v tomto filmu poprvé proměnila nominaci na Zlatou malinu a byla “oceněna” jako nejhorší herečka. Stejného “ocenění” se jí také dostalo roku 2012 za film Sněhurka a lovec (rež. Rupert Sanders), ve kterém se představila jako Sněhurka, a ve kterém dělala většinu svých kaskaderských kousků sama. Následovalo dobrodružné road movie Na cestě (rež. Walter Salles) a drama K-11, které režírovala její matka Jules Mann-Stewart.

2014 - současnost
V roce 2014 si zahrála v dramatech Sils Maria (rež. Olivier Assayas) a Pořád jsem to já (rež. Richard Glatzer, Wash Westmoreland) s Julianne Moore v hlavní roli matky tří dospělých dětí, které je diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby. Ve třetím dramatu roku 2014 nazvaném Camp X-ray (rež. Peter Sattler) se s Kristen stáva vojačka se smyslem pro spravedlnost. Posledním snímkem roku byl krátkometrážní film 9 Kisses (rež. Elaine Constantine).

Roku 2015 si do své filmografie připsala romantické sci-fi Jako ty (rež. Drake Doremus), které je zasazeno do budoucnosti, a ve kterém nikdo nepociťuje emoce, jako jsou chamtivost, agrese, láska či touha. Následoval dramatický thriller Anestezie (rež. Tim Blake Nelson) a sci-fi thriller American Ultra (rež. Nima Nourizadeh), ve kterém je přítelkyní vyhulence, v podání Jesse Eisenberga, který nemá zájem o nic jiného, než o to kde sehnat trávu. Také si zahrála v dalším krátkometrážním snímku, tentokráte se jednalo o životopisné drama Once and Forever (rež. Karl Otto Lagerfeld).

Stejně jako dva předchozí roky, tak i roku 2016 zazářila ve čtveřici filmů. Jako mladá Američanka Maureen, která je schopna komunikovat s dušemi zemřelých, se předvedla v mysteriózním hororu Personal Shopper (rež. Olivier Assayas). Druhým filmem toho roku bylo válečné drama Ulička slávy (rež. Ang Lee). Následovalo komediální drama Café society (rež. Woody Allen), ve kterém hlavní hrdina Bobby vyrazí pracovat jako poslíček svého strýčka do Hollywoodu. Vstoupí tak do světa nekonečných večírku plných celebrit, modelek a playboyů přičemž se zamiluje do strýcovy půvabné asistentky v podání Kristen Stewart. Rok pak ukončuje v povídkovém dramatu o čtveřici žen, kterým se nečekaně protnou osudy, nazvaném Jisté ženy (rež. Kelly Reichardt). Roku 2017 režírovala krátkometrážní drama Come Swim.

Roku 2018 hraje jednu z hlavních rolí v psychologickém thrilleru Lizzie (rež. Craig William Macneill), který vychází ze skutečných událostí z konce 19. století. Druhým a posledním snímkem roku 2018 je životopisné drama o geniálním literárním hoaxu, Jeremiah Terminator LeRoy (rež. Justin Kelly). Další životopisný snímek s Kristen Stewart v hlavní roli spatřil světlo světa roku 2019. Jednalo se o dramatický thriller Seberg (rež. Benedict Andrews) inspirovaný skutečnými událostmi kolem filmové hvězdy Jean Sebergové, která byla v 60. letech dvacátého století nelegálně sledována FBI. Jednu z hlavních rolí si zahrála také v nové verzi dobrodružné komedie Charlieho andílci (rež. Elizabeth Banks), kde se objevila po boku Naomi Scottové a Elly Balinské.

2020 - budoucnost: na jaké filmy se mohou fanoušci krásné Kristen Stewart těšit v blízké budoucnosti?
Rok 2020 odstartovala v akčním sci-fi thrilleru Pod vodou (rež. William Eubank), ve kterém podmořské zemětřesení, vyvolané zásahem do mořského dna, probudí cosi neznámého.

V roce 2020 by si měla Kristen zahrát ještě v komediálním dramatu The Big Shoe (rež. Steven Shainberg) a v romantické komedii Happiest Season (rež. Clea DuVall).