zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kristína Peláková, známější pod uměleckým jménem Kristina je slovenská zpěvačka.

Život
Kristina studovala konzervatoř v Košicích. Obliba tance, hry na klavír a zpěvu ji předurčila její budoucí kariéru. Setkání s producentem Martinem Kavuličem znamenalo začátek její hudební dráhy. První singl „Som Tvoja“ vydala ve spolupráci s raperem Opakem z bratislavské skupiny A.M.O. na jaře 2007.

Roku 2008 přezpívala píseň od Beáty Dubasové „Vráť mi tie hviezdy,“ díky čemuž se na Slovensku dostala do širšího povědomí.

První album
V listopadu 2008 vydala své debutové album …ešte váham, které obsahuje 11 skladeb a dva remixy a mimo jiné také píseň „Som tvoja“ z roku 2006. Zahrnuty jsou rovněž tři videoklipy k singlům „Som tvoja,“ „Vráť mi tie hviezdy 08“ a „Zmrzlina.“

Eurovision Song Contest 2010
Do soutěže Eurovision Song Contest 2010 vstoupila se svou písní „Horehronie,“ jejíž text napsal Kamil Peteraj. V pátém čtvrtfinále slovenského národního kola zvítězila s počtem 36,7 % hlasů a vítězství následovalo i v prvním semifinále se 31,2 procenty a též s nejvyšším možným ziskem bodů od poroty – 12. 28. února 2010 se díky kvalifikaci v přechozích kolech zúčastnila finálového souboje, kde nakonec získala stejný počet bodů jako druhá Mista se skladbou „Emotions.“ Rozhodly tak hlasy diváků, určující, že bude Slovensko na soutěži Eurovize v Norsku reprezentovat právě Kristina. Zpěvačka nakonec získala během prvního semifinále Eurovize 24 bodů, což stačilo na předposlední šestnácté místo, které jí nezaručilo kvalifikaci do velkého finále.

V roce 2011 nazpívala oficiální hymnu Mistrovství světa v ledním hokeji 2011 „Life is a game“ s textem a hudbou Martina Kavuliče.

Mohli by vás také zajímat…