zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kristýna Janáčková se narodila 4. září 1981 ve Vsetíně. Má staršího bratra. Na základní škole prospívala s vyznamenáním a pro spolužáky byla tak trochu šprt. Její rodiče doufali, že se z Kristýny stane doktorka. Už jen kvůli tomu, že oba rodiče jsou lékaři (otec je gynekolog a primář onkologie a maminka porodní asistentka).

Kristýna však už od dětství toužila být herečkou a chtěla jít studovat konzervatoř. Rodičům se to však nelíbilo a nevěřili, že se herectvím uživí.

Po základní škole přišelo Masarykovo gymnázium. Její bratr prospíval s vyznamenáním i na gymnáziu a rodiče očekávali to samé i od Kristýny. Gymnázium však Kristýnu nebavilo. V průběhu gymnázia navštěvovala dramatický soubor a semináře. Přihlásila se na DAMU na alternativní a loutkové divadlo, ale nezvládla přijímací zkoušky. Krátce nato začala hostovat ve zlínském divadle, kde chodila na semináře. V Ostravě však Kristýna nebyla spokojená a odstěhovala se do Prahy.

Zpočátku bydlela u bratra. Začala pracovat ve vinárně Bokovka, kde byl jedním z majitelů režisér Jan Hřebejk. První do filmu ji však obsadil režisér Jiří Strach a to do filmu Ďáblova lest, kde si zahrála studentku archeologie Kláru.

V roce 2005 jsme jí mohli vidět v pohádce Království Potoků jako princeznu Annu. Její však zatím nejdelší seriálová role je Kristýna Tichá v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Mohli by vás také zajímat…