zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kristýna Leichtová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, která se narodila v roce 1985 v Plzni. Tatínek Miroslav Leicht je hudební dramaturg, moderátor a kapelník v bluesgrassové skupině Cop. Maminka Irena Leichtová vlastní a vede svůj butik s modním oblečením v Plzni. Rodiče se rozvedli, když byly Krystýně 3 roky. Z jejich následujících vztahů má celkem 6 sourozenců. Díky novým vztahům rodičů musela v dětství navštěvovat psychologa. Ve 12 letech se dokonce stala obětí sexuálního násilníka.

V letech 2003-2007 studovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři pod vedením Ivana Řezáče a Petry Špalkové. Již během studia dostala menší role na pražských scénách (Divadlo komedie, Stavovské divadlo, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Žižkovské divadlo, Ta fantastika). Před začátkem studia hrála v Pražském komorním divadle a naopak po ukončení školy se objevovala na prknech ve Strašnickém divadle, Divadle Hybernia a několik let působila také ve své rodné Plzni, na Divadelním létě pod plzeňským nebem.

Mezi její záliby patří malování, zpěv a tanec, což divákům předvedla ve StarDance, kde byl jejím tanečním partnerem Václav Masaryk. Mimo to se věnuje studiu francouzštiny a angličtiny a ráda jezdí na snowboardu. Jako dítě dokonce závodně lyžovala a také dělala bojové sporty.

Kristýna chodila dlouhých 7 let s tehdejší hvězdou nováckého seriálu Ulice, hercem, Štěpánem Benonim. Dvojice se rozešla začátkem roku 2011. V roce 2010 se při natáčení filmu WesternStory zakoukala do svého hereckého kolegy Filipa Kaňkovského. Svůj vztah nejprve tajili, ale následně přiznali, že je z nich pár a že jsou šťastní.

Manažerem Kristýny Leichtové byl od roku 2008 český producent Roman Roun. Tuto pozici musel opustit v roce 2016 kvůli těžké nemoci.

Kromě práce před kamerou se věnuje také dabingu a neustále se herecky vzdělává, je členkou divadla Komedie. Hostuje např. V divadlech Palace, Baráčnická rychta a TEĎ!.

Filmové a seriálové role Kristýny Leichtové
Kromě divadelních rolí se během studia představila na filmovém plátně. Nejprve si zahrála ve studentském filmu Hostel (rež. Jan Pachl). O rok později, v roce 2005, získává roli v dramatické komedii Žralok v hlavě (rež. Maria Procházková), kde si poprvé zahrála po boku takových legend jako jsou Oldřich Kaiser a Jiří Lábus. Následovala role, díky které se se Kristýna dostala do podvědomí diváků jako kráska s nádherným poprsím, v úspěšné komedii Michala Viewegha, Účastníci zájezdu.

V roce 2007 a 2008 začala být obsazována také do seriálů, jako jsou Světla pasáže, Ordinace v růžové zahradě či Soukromé pasti (pouze 1 epizoda). Po těchto zkušenostech dostala jednu z hlavních rolí v komediálním seriálu Comeback, kde ztvárnila Ivu, dceru zkrachovalého zpěváka Tomáše Paciho (Tomáš Matonoha), který ji vychovává společně se svým bratrem Ozzákem (Martin Dejdar). Na Comebacku pracovala v letech 2009-2011. V roce 2009 hraje v krátkometrážním, hvězdně obsazeném, dvanácti minutovém snímku We Shoot with Love.

V roce 2010 ztvární krásnou herečku Sybilu v divadelním záznamu představení Obraz Doriana Graye, na kterém spolupracovali skladatel a kytarista Michal Pavlíček a textař Jan Sahara Hedl. V hereckých rolích pak převládali známí čeští zpěváci a zpěvačky, jako jsou např. Kamil Střihavka, David Kraus, Bára Basiková, Vilem Čok či Vojtěch Dyk. Ve stejném roce hraje učitelku, kterou znásilní a zavraždí skupinka jejich studentů, ve filmovém dramatu Bastardi (rež. Tomáš Magnusek). Sám Magnusek si tu zahrál hlavní roli, bratra zavražděné učitelky, který je odhodlán pomstít svoji sestru. Tento rok, si kromě seriálu Comeback zahrála v dalších dvou seriálech. Prvním z nich byl Dokonalý svět, odehrávající se v redakci módního časopisu Grace, druhým byly Cesty domů, kde byla obsazena do role policistky Terezy.

Rok 2011 se pak nese ve veselém duchu a tím je účinkování v letní střelené komedii Westernstory (rež. Vlastimil Peška).

Hlavní náplní let 2012 a 2013 je pro Kristýnu natáčení seriálu Gympl s (r)učením omezeným, pojednávajícím o jednom hradeckém gymnáziu, které nemá zrovna nejlepší pověst a před sebou má možná poslední rok existence. V roce 2012 si zahrála také v kratkometrážním studentském filmu Prstýnek (rež. Matěj Pichler). O 2 roky později se objevuje v romantické komedii Intimity (rež. Ivo Macharáček) a seriálu Škoda lásky.

Rok 2015 znamená pro Kristýnu další cennou zkušenost, tentokráte v zahraničním kriminálním thrilleru Dítě číslo 44 (rež. Daniel Espinosa), kde si zahrála po boku takových hvězd jako je Tom Hardy, Noomi Rapace, Joel Kinnaman a Gary Oldman.

Díky svým seriálovým zkušenostem je v letech 2016-2017 obsazena do jedné z hlavních rolí v seriálu z gastronomického prostředí, Ohnivý kuře. Další hlavní role tu zastávají Jakub Prachař a Jan Dolanský.

Na rok 2019 je zatím ohlášen jediný film, kde si Kristýna Leichtová zahraje a tím je akční thriller Verdikt osudu (rež. Hynek Čermák).

Mohli by vás také zajímat…