zavřít
Upravit životopis

Životopis

Studentka střední odborné školy specializační, obor cestovní ruch, se věnuje herectví už od svých deseti let, kdy vstoupila do divadelního souboru Bílá síť.

Kristýna Nováková ve filmu debutovala v roce 1996 v VÝCHOVA DÍVEK V ČECHÁCH (r. Petr Koliha), kde na sebe upozornila v roli školačky Agáty. Zde si jí také všiml režisér Jan Hřebejk, který ji pozval na konkurs pro úlohu Jindřišky ve filmu Pelíšky.

Hrala ve filmech:
Ro(c)k podvraťáků (2006) .... Šárka
Rána z milosti (2005) (TV) .... Marta
Pátek čtrnáctého (2002) (TV)
Pelíšky (1998) .... Jindřiška
Kinetická encyklopedie všehomíra (1998) (TV)
Výchova dívek v Čechách (1997) .... Agáta

Kromě dvou celovečerních filmů se Kristýna objevila také v dokumentu MŮJ DŮM, MŮJ HRAD (1997, r. Pavel Fojtík) a účinkovala rovněž ve filmu JAK JSME NATÁČELI S TOMEM (1997, r. Moris Issa) - vítězném snímku mezinárodní přehlídky CIAK Junior, kde soutěží krátké filmy natočené podle dětských námětů.

Vidět ji můžeme i na divadelních prknech. Hraje například ve Studiu Dva (Dámská šatna, Zdravý nemocný, Absolvent).

Je vdaná za režiséra Jaroslava Fuita a 25. listopadu 2009 se šťastným manželům v pražské porodnici v Podolí narodila dcerka Rozárie.

O KRISTÝNINÝCH ROLÍCH:

Divadlo:
ABSOLVENT (hraje zde od roku 2007)
V komedii Absolvent můžeme Kristýnu vidět jako poslušnou dceru svých rodičů Elaine Robinsonovou, hodnou a naivní studentku, která se v průběhu představení promění v samostatnou dívku s vlastním názorem, která ví, co chce. Hlavní hrdina Benjamin si ji zde chce totiž vzít, ona ale odmítá, protože nedokáže unést pravdu o jeho poměru s její matkou - paní Robinsonovou. Aby však rodičům dokázala, že již není tou malou, poslušnou holčičkou, dá nakonec Benjaminovi přednost před svatbou s medikem Frankem.

ZDRAVÝ NEMOCNÝ (premiéra:30. 6. 2008)
Ve slavné Moliérově komedii s názvem Zdravý nemocný hraje Kristýna mladou dceru hlavního hrdiny Agrana - Angeliku, dívku na vdáváni. Její otec ji za muže vybral syna doktora Zdeňka - Tomáše. Když jí to sdělil, Angelika měla radost, s přednědčení, že jde o jejího milého Kleanta. Když ale zjistí, že o Kleanta nejde přejde ji radost a odmítá si Tomáše vzít. Její otec ale řekne, že když si Tomáše nevezme, půjde do kláštera, kam už ji chce dávno poslat její macecha. Kleant k ní ale bude chodit dále, převlečený za záskok jejího učitele hudby. Ze sňatku s Tomášem ale nakonec sejde a otec Angelice a Kleantovi bránit nebude.

Mohli by vás také zajímat…