zavřít
Upravit životopis

Životopis

Krysta Rodriguez je americká herečka a zpěvačka. Ztvárnila roli Wednesday Addamsovou v broadwayském muzikálu The Addams Family. V současné době hraje jednu z hlavních rolí v druhé sezóně televizního seriálu Smash.

Vyrůstala v Orange County v Kalifornii. Ve věku třinácti let začala chodit na hodiny tance poté, co se stala školní roztleskávačkou. Poté, co cestovala do New Yorku a viděla zde osm představení, tak si uvědomila, že herci musí umět nejen tančit, ale také hrát a zpívat a proto po návratu domů začala brát také lekce zpěvu a herectví. V letech 1995 až 2000 byla členkou televizního pořadu Colby's Clubhouse. Jako střední školu navštěvovala Orange County High School of the Arts, kde ve školních představeních často hrála hlavní role, jako například Marian v The Music Man.

Kariéra
Její divadelní debut proběhl v nepříliš úspěšném broadwayském muzikálu Good Vibrations. Později se stala náhradnicí na roli Bebe v revivalu broadwayského muzikálu A Chorus Line v roce 2007. Hrála několik sborových rolí a náhradnic v broadayských uvedeních muzikálů Spring Awakening a In the Heights, stejně jako v místním uvedení hry The Boy Friend. Její filmový debut přišel v roce 2010 v komedii Poslední panic. Ztvárnila roli Wednesday Addamsové v novém muzikálu The Addams Family(Addamsova rodina), založeném na komiksu od Charlese Addamse. Po roce a půl uvádění muzikál v březnu 2011 opustila a nahradila ji Rachel Potterová.

Mezi její další kredity patří titulní role v Gidget the Musical v režii Francise Forda Coppoly a v muzikálu Bye Bye Birdie. Její první televizní rolí bylo hostování v seriálu Super drbna v roli Jordan Steele.

Dne 6. července 2012 bylo potvrzeno, že se přidá do druhé série hudebního televizního seriálu Smash, po boku hlavních herců, jako jsou Debra Messing, Jack Davenport a Anjelica Huston. Hraje roli Any Vargas, nové spolubydlící Karen, kterou ztvárňuje Katharine McPhee.

Je častou spolupracovnicí Joa Iconise.

V roce 2013 se objeví po boku Zachary Leviho v novém muzikálu First Date.

Mohli by vás také zajímat…