zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ruská krasobruslařka měřící 165 cm, Ksenia Doronina poprvé spatřila světlo světa 20.10.1990 v Moskvě. Ve svých 5-ti letech začala docházet do sportovního klubu Yubileini Sport Club, kde se začala učit krasobruslařskému umění. V roce 2002 se přestěhovala z Moskvy do St.Petersburgu, aby mohla trénovat u legendárních trenérů, kterými jsou bezpochyby Tatiana a Alexei Mishinovi, kteří např. trénovali takovou hvězdu na ledě jako je Evgeni Plushenko. Ksenia sice pod jejich vedením získala v roce 2007 bronzovou medaili na mistrovství Ruska juniorů a v témže roce zcela nečekaně vyhrála zlatou medaili na mistrovství Ruska seniorů, ale neustála tlak ze strany trenérů a po vleklých psychických potížích přestoupila v létě 2007 k trenérce Alle Piatové, pod jejímž vedením opět získala zlatou medaili na mistrovství Ruska seniorů v roce 2008.

Trénuje střídavě v Rusku, Andoře a Španělsku. Choreografie do jejích programů jí sestavuje Svetlana Korol. Ksenia je známá tím, že se spolupodílí na navrhování svých kostýmů. Jejími idoly jsou olympijští vítězové Alexei Jagudin a Evgeni Plushenko. Když má volný čas, věnuje se kreslení, navrhování a tanci. Rovněž ráda poslouchá hudbu a mezi její oblíbené předměty patří matematika. ¶

Ksenia Doronina je v současné době velkou ruskou nadějí v kategorii sólistek, která by měla nahradit již odstupující generaci výborných krasobruslařek jako byly např. Irina Slutská či Elena Sokolova.