zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kurt Angle vstoupil do povědomí sportovních diváků jako držitel zlaté medaile z Olympijských her v Atlantě v roce 1996.

Rodák z Pittsburgu se proslavil vítězstvím v zápase ve volném stylu ve váhové kategorii do 100 kg. Poprvé vstoupil Kurt Angle do ringu v roce 1998. Ve WWE vystupoval vždy velmi seriozně, jako opravdový atlet.

Rok 2000 - Angleův rok ve Federaci - byl zatím nejlepší během jeho kariéry. Po získání European a Intercontinental Titles, vyhrál také King of the Ring. 22. listopadu 2000 dobyl konečně i WWE Title, když porazil Rocka při No Mercy.

V roce 2001, během probíhající Invaze, tedy sporu mezi WWE a Aliancí, zběhl těsně před důležitým zápasem na stranu Aliance a připojil se tam ke Stevu Austinovi, který WWE opustil ihned po vypuknutí sporu. Po porážce Aliance při Survivor Series se Angle vrátil zpět do WWE a opět vystupoval jako ten jediný, skutečný, charakterní atlet v této Federaci. Jenže podpora diváků již zdaleka nebyla taková, na jakou byl tento „americký hrdina“ zvyklý.

V roce 2002 získal Kurt spolu s Chrisem Benoit nově ustavený WWE Tag Team Titles, když se stali v říjnu při No Mercy PPV vítězi celého turnaje.

V prosinci při Armageddonu PPV potom Kurt získal svůj třetí WWE Title porážkou jeho současného držitele Big Showa.

Mohli by vás také zajímat…