zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudovala University of Southern California. Začínala na divadle a v TV, kde jako šestnáctiletá účinkovala v seriálu Another World (Jiný svět).

Roku 1988 slavila úspěch na Broadwayi v úloze Muriel, za jejíž ztvárnění v dramatu Eugena O'Neilla Ach, hrůza! získala cenu Theatre World Award.

Ve filmu, kde působí od pol. 80. let, vytvářela zpočátku zejména postavy dcer nebo přítelkyň hlavních hrdinů. Poprvé na sebe výrazněji upozornila úlohou studentské aktivistky Donny, jejíž bývalý milý (Tom Cruise) se bolestně vyrovnává s údělem invalidního vietnamského veterána, v protiválečném dramatu Narozen 4. července (r. O. Stone).

Zaujala rovněž úlohou bohémsky lehkomyslné Ruth Bridgeové, mladší dcery starosvětsky puritánských rodičů (Paul Newman a Joanne Woodwardová), v nostalgickém rodinném melodramatu podle dvou románů Evana S. Connella Mr. & Mrs. Bridge (r. J. Ivory).

Popularitu jí však zajistila teprve role Lindy Powellové, které se přes veškeré milostné peripetie podaří nakonec spočinout v náručí toho pravého (Campbell Scott), v romantické komedii Singles (r. C. Crowe). Mezi adeptky na Zlatý glóbus 1995 ji vynesla vedlejší role Emmy Rae, jejíž vdaná sestra (Julia Robertsová) a egoistický otec (Robert Duvall) překonávají rodinnou krizi, v melodramatu Síla lásky (r. L. Hallström).

V říjnu 2001 se představila po boku Davida Strathairna v mimobroadwayské inscenaci thrilleru Craiga Lucase Stranger.

Roku 1988 se K. S. provdala za herce Kevina Bacona, po jehož boku hrála v několika filmech (Citronová obloha, Plameny lásky, Vražda prvního stupně).

Mohli by vás také zajímat…