zavřít
Upravit životopis

Životopis

Herec Ladislav Jakim je vedle Vladimíra Pucholta a Jana Vostrčila nejznámější postavou Formanových českých filmů. Režisér Miloš Forman ho obsadil do svého prvního filmu, kde doprovází kamarádku na KONKURS (1963) do divadla Semafor. Hlavní roli si zahrál ve filmu ČERNÝ PETR z téhož roku. V tomto filmu o generačních sporech ztvárnil šestnáctiletého Petra pracujícího v samoobsluze, kde hlídá zákazníky; ve volném čase chodí na zábavy a doma musí poslouchat svého otce (Jan Vostrčil). V šedesátých letech ho dále mohli diváci vidět ve filmu KAŽDÝ MLADÝ MUŽ (1965) z vojenského prostředí v roli Bárty nebo v o dva roky mladším filmu PŘÍSNĚ TAJNÉ PREMIÉRY.

Následovaly další filmové role (NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚK, DLOUHÁ BÍLÁ NIT...), ale Ladislav Jakim se kromě herectví začal věnovat další profesi - vystudoval práva a v sedmdesátých letech začal pracovat jako advokát (postavu advokáta si mimo jiné zahrál ve filmu PROČ?).

S manželkou Drahomírou má syna Tomáše a od něj vnuka Roberta. Ve věku čtyřiceti šesti let jeho život předčasně ukončil infarkt.

Mohli by vás také zajímat…