Ladislav Krejčí je český fotbalista hrající za klub AC Sparta Praha na postu levého záložníka. Je odchovancem Sparty, s fotbalem začínal v AFK Podolí. Mezi jeho úspěchy patří mj. 2. místo na mistrovství Evropy 2011 hráčů do 19 let v Rumunsku, kde...

Ladislav Krejčí je český fotbalista hrající za klub AC Sparta Praha na postu levého záložníka. Je odchovancem Sparty, s fotbalem začínal v AFK Podolí. Mezi jeho úspěchy patří mj. 2. místo na mistrovství Evropy 2011 hráčů do 19 let v Rumunsku, kde byl společně s obráncem Tomášem Kalasem a útočníkem Tomášem Přikrylem tahounem mládežnického výběru vedeného trenérem Jaroslavem Hřebíkem.

Ladislav Krejčí vystudoval střední anglo-německou obchodní akademii. V roce 2011 zvítězil v české anketě Fotbalista roku v kategorii Talent roku. Získal také ocenění „Hráč měsíce Gambrinus ligy“ za duben 2014.

Klubová kariéra AC Sparta Praha
Společně s Pavlem Kadeřábkem, Romanem Polomem, Jakubem Brabcem, Jiřím Skalákem a Adamem Jánošem je součástí silného sparťanského ročníku 1992. Do A-mužstva pražského velkoklubu byl přeřazen v sezoně 2009/10.

Má za sebou i stáž v nizozemském klubu PSV Eindhoven.

Debutoval v základní sestavě v utkání sezóny 2009/10 27. února 2010 proti Příbrami (1:1). Do konce sezóny se objevil celkem ve 3 zápasech, gól nevstřelil. Následující sezonu 2010/11 se objevil (jako střídající hráč) pouze ve 2 domácích utkáních: 11. září 2010 proti Jablonci (výhra Sparty 1:0) a 13. května 2011 proti Bohemians 1905 (výhra 2:0).

Svůj první ligový gól vstřelil v sezóně 2011/12 v derby 26. září 2011 proti Slavii Praha (výhra 3:0). Celkem nastřádal v tomto ligovém ročníku 22 startů a 6 vstřelených branek.

Sezóna 2012/13
V základní skupině I Evropské ligy 2012/13, kam postoupila mj. přes nizozemský klub Feyenoord Rotterdam byla Sparta Praha přilosována k týmům Olympique Lyon (Francie), Ironi Kirjat Šmona (Izrael) a Athletic Bilbao (Španělsko). V prvním utkání Sparty 20. září 2012 proti domácímu Lyonu poslal Václav Kadlec v 77. minutě za stavu 2:0 pro Lyon křížný centr z pravé strany, který Krejčí dopravil do sítě a snížil na 2:1. Tímto výsledkem utkání skončilo. 4. října se sice v domácím utkání proti finalistovi Evropské ligy předešlého ročníku Athletic Bilbao střelecky neprosadil, Sparta přesto zvítězila 3:1 a připsala si první 3 body do tabulky. 25. října 2012 se podílel jedním gólem a přihrávkou na domácím vítězství 3:1 nad izraelským týmem Ironi Kirjat Šmona. V 7. minutě vyslal na hostujícího brankáře Amose prudkou střelu, kterou hostující brankář Amos neudržel, Krejčí ji dorazil do brány a vstřelil tak úvodní gól střetnutí. Tři minuty poté vyslal do brejku Václava Kadlece, jenž se z úhlu trefil přesně k tyči. 8. listopadu 2012 v odvetě s Ironi Kirjat Šmonou v Izraeli (hrálo se na stadionu v Haifě) nastoupil v základní sestavě a byl u remízy 1:1. V zápase dostal žlutou kartu. 22. listopadu nastoupil do domácího zápasu s Lyonem, který skončil remízou 1:1. Tento výsledek posunul Spartu Praha již před posledními zápasy základní skupiny do jarní vyřazovací části Evropské ligy z druhého místa (první místo si zároveň zajistil Lyon). Poslední zápas základní skupiny I proti Bilbau 6. prosince 2012 neabsolvoval, díky remíze 0:0 pražský celek získal ve skupině celkem 9 bodů. Do jarního šestnáctifinále byl Spartě přilosován anglický velkoklub Chelsea FC, Ladislav Krejčí nastoupil 14. února 2013 v Praze v základní sestavě, pražský klub podlehl doma soupeři 0:1 gólem mladého brazilského fotbalisty Oscara. O týden později se představil v odvetě na Stamford Bridge, Sparta dlouho vedla 1:0, ale naději na prodloužení neudržela, ve druhé minutě nastaveného času inkasovala vyrovnávací gól na 1:1 z kopačky Edena Hazarda a z Evropské ligy vypadla.

Ve 20. kole Gambrinus ligy 17. března 2013 zařídil dvěma góly vítězství 2:1 nad domácím Hradcem Králové. 6. dubna 2013 v utkání s domácí Sigmou Olomouc přispěl jedním gólem k výhře Sparty 3:0. 13. dubna 2013 pomohl jednou brankou k vítězství 3:1 nad rivalem SK Slavia Praha.

V úvodním domácím utkání semifinále poháru České pošty 1. května 2013 proti Mladé Boleslavi vstřelil branku, utkání skončilo remízou 1:1.
Sezóna 2013/14
30. listopadu 2013 vstřelil gól v posledním ligovém kole podzimu proti Jablonci, zápas skončil výsledkem 3:2. Krejčí celkem v podzimní části odehrál 15 zápasů a nastřílel 5 branek. V sezóně 2013/14 slavil se Spartou Praha zisk ligového titulu již ve 27. kole 4. května 2014. 17. května 2014 získal se Spartou double po výhře 8:7 v penaltovém rozstřelu ve finále Poháru České pošty proti Viktorii Plzeň. Krejčí svůj pokus proměnil.

Sezóna 2014/15
Na začátku ročníku se potýkal se zraněním. V úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy 2014/15 proti nizozemskému PEC Zwolle 21. srpna 2014 vstřelil vyrovnávající gól na konečných 1:1 (hrálo se v Nizozemsku). Trefil se i v odvetném zápase 28. srpna, kde otevíral skóre utkání (domácí výhra 3:1). Sparta postoupila do základní skupiny.

Reprezentační kariéra
1) Mládežnické výběry
Prošel mládežnické reprezentace U16, U17, U18, U19 a U21.

Zatím největším úspěchem Ladislava Krejčího byla účast ve finále na Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let 2011 (zisk stříbrné medaile), kde česká reprezentace do 19 let prohrála 2:3 v prodloužení finále se Španělskem. Krejčí ve finále jednou skóroval a jednou asistoval. Následovala nominace do české reprezentace do 21 let.

2) A-mužstvo
6. listopadu 2012 byl poprvé nominován trenérem Michalem Bílkem do českého reprezentačního A-týmu pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. Nastoupil v základní sestavě a v 6. minutě poslal přihrávku na gól Davidu Lafatovi, když v pokutovém území vybojoval míč na nedůsledném slovenském obránci Peteru Pekaríkovi. ČR vyhrála 3:0. V dalším reprezentačním utkání 6. února 2013 v Manise proti domácímu Turecku si připsal první gól za A-mužstvo ČR. Již ve 3. minutě zužitkoval křížnou přihrávku pokutovým územím od Vladimíra Daridy a otevřel tak skóre zápasu. Česká republika zvítězila nakonec 2:0. 22. března nastoupil na Andrově stadionu v Olomouci ke kvalifikačnímu zápasu s Dánskem, český výběr podlehl soupeři 0:3.