zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christina Klein se narodila 9.12.1990 v Stolbergu u Aachenu. Její matka pochází z Řecka a otec z Německa. Už od mala milovala tanec a zpěv, ráda se předváděla při rodinných sešlostí a v jejích 13ti letech se zůčastnila komerční dětské soutěže Kiddy Contest, kde například zpívala píseň Handy. Soutěž nevyhrála, ale za to si jí všiml producent Bob Arnz a začalo se pracovat na projektu "LaFee". Byl konec roku 2005 a Christina se začíná probourávat pomalu ale jistě do německých hitparád, má ladyrockersou image, provokativní texty a hlavně je jí necelých 16 let a s falešným LF tetováním na spánku je snadno zapamatovatelná.

První singl Virus šplhal v žebříčcích vysoko, následovaly singly Prinzesschen, Was Ist Das a Mitternacht z jejího prvního CD - LaFee.

Její singly se stávaly oblíbenými nejen v Německu, ale LaFee se stávala oblíbenou díky internetu a médiím, převážně mezi fanoušky Tokio Hotel, či Nevada Tan po celé Evropě.

Rok na to vydává CD Jetzt Erst Recht, které hlásí také úspěch, singl Heul Doch se hrál dokonce i v českých rádiích. V česku měla LaFee v té době poměrně silnou základnu fanoušků. S novým albem Jetzt Esrt Recht a singly (Beweg Dein Arsch,Wer bin Ich) se nečekalo dlouho na ocenění - a to hned dvě, v Německu prestižní Echo Awards.

V této době se Christina setkala i s herectvím, které si tak dlouho chtěla zkusit.V německém seriálu GZSZ (Gute Zeiten, Schlechte Zeiten) si zahrála mini roli Tiny. Následovalo několik dalších cen a s nimi i drobná pauza ve které si užívala vztahu s přítelem. Po turné tu bylo další CD - LaFee se vrhla na angličtinu,vychází její CD "Shut Up", které je kombinací hitů z obou předchozích CD nazpívaných v angličtině. Premiéra klipu k singlu Shut Up obdržela pozitivní ale i negativní názory fanoušků a médií. S dalším dlouho očekávaných CD "Ring Frei" se LaFee vracela zpátky k němčině a zůstávala u svého rockerského stylu. Po tomto vydání se vydala na své třetí tour, po kterém jakoby se po ní slehla zem. Dva roky se o LaFee nic nevědělo, naštěstí nedávno vylezla znovu na hudební scénu s tím, že si potřebovala odpočinout, ale je zpět s novým singlem Ich Bin,s novou image a novým stylem hudby.

Mohli by vás také zajímat…